Rekonstrukce domu

Jak na rekonstrukci domu či bytu nebo stavbu na klíč bez starostí?

Existuje řada důvodů, které nás vedou k rekonstrukci nebo k pořízení nového bydlení. Může to být buď založení rodiny, nebo jednoduše touha předělat starý dům či byt do moderního hávu. Samotná rekonstrukce nebo stavba však není zdaleka tak jednoduchá, jak by se mohlo na první pohled zdát. Už samotný projekt vyžaduje odborný přístup, abychom se nedopustili zásadních chyb, které nás později mohou stát nákladné opravy.

Profesionální rekonstrukce nebo stavba

Právě z těchto důvodů řada lidí upouští od myšlenky, že by si rekonstrukci nebo novostavbu prováděli svépomocí. Není se ostatní čemu divit, protože jen samotná organizace stavebních prací a shánění materiálu by vám zabralo spoustu času. Je to čas, který můžete věnovat rodině nebo práci, která vám vydělává peníze. Také pokud nejste specialisté oboru, je pravděpodobné, že neodhalíte rýsující se problém, nekvalitní práci dělníků a zajištění celkové organizace práce nebude efektivní, a tudíž nebude ani ekonomické. Rekonstrukce domu nebo bytu se proto vyplatí přenechat specializované firmě. Kvalitní firma by přitom měla postupovat systematicky a jako první by si od vás měla vyžádat veškeré potřebné informace. Měla by se o váš projekt zkrátka zajímat. Správný postup je:

  • Zjistit záměry a očekávání klienta
  • Vypracování projektové dokumentace
  • Vyřízení formalit na úřadech
  • Vlastní provedení stavebních prací a kolaudace

Hned první bod je velice důležitý, aby nedošlo k nesrovnalostem. Je důležité, aby stavební firma pochopila, jaké jsou vaše požadavky nejen z hlediska dispozice, bezpečnosti a designu objektu, ale také z pohledu celkových finančních nákladů. Úplně stejně jako u rekonstrukce by se v tomto případě mělo postupovat také u stavby na klíč. Samozřejmostí je pochopitelně vypracování projektu a následné vyřízení legislativních povinností, jako ohlášení nebo stavební povolení.

Hledejte odbornost

Při výběru stavební firmy se nespokojte jen tak s něčím. Rozhodně je vhodné se zaměřit na reference a odbornost. Ostatně budujete svůj nový domov, a to se vyplatí svěřit skutečným profesionálům. Důležitá je také historie firmy, zajímejte se o poskytované záruky a pojištění firmy proti nečekaným událostem.