Jak na barvení vlasů

Dokonale upravené vlasy jsou vizitkou každé ženy, která by se o ně měla starat s maximální pečlivostí a snahou dopřát jim tu nejlepší péči. Toužíte-li po změně, pak si možná pohráváte s otázkou, jak na barvení vlasů, neboť právě změna odstínu představuje jednu z nejjednodušších proměn, které lze dosáhnout ve velmi krátkém čase. Návštěvy kadeřníka nepatří mezi nejlevnější záležitosti, nemluvě o skutečnosti, že ne každá si dokáže mezi povinnostmi v práci nebo doma najít čas, aby mohla dvě hodiny sedět v kadeřnickém křesle. Proto jsme se rozhodli vytvořit dnešní článek, ve kterém vám poradíme, jak na barvení vlasů doma krok za krokem. S našimi tipy své pěstěné hřívě neublížíte, ba naopak uděláte vše pro to, aby i po barvení vyzařovala zdravím a vitalitou.

Barvení vlasů doma nevyžaduje umění, ale pečlivost

Abyste si mohli vlasy obarvit svépomocí nevyžaduje kdovíjakou šikovnost nebo trénovanost – nanést si barvu na hlavu přece dokáže každý. I tak byste ale k tomuto úkolu měli přistupovat s opatrností a pečlivostí. Uvědomte si, že vlasy vám po nějakém čase začnou odrůstat a vy tak budete nuceni opět přistoupit k barvení. Přiznejme si upřímně, že několikacentimetrové odrosty odhalující vaší přírodní barvu nevypadají zrovna přitažlivě a pravda je taková, že společnost tento úkaz považuje za neodpustitelné faux pas.

Jak na barvení vlasů – jednoduchý postup

Následující řádky skrývají jednoduchý postup na barvení vlasů doma. S našimi tipy to hravě zvládnete i vy – tak se toho nebojte a udělejte další krok k nové vizáži!

Krok první: reakce na barvu

Můžete si pořídit tu sebedražší barvu na vlasy, ale i tak vám nemusí vyhovovat. Ještě než si barvu nanesete na hlavu v plném množství, vyzkoušejte reakci vašeho těla – naneste si trochu barvy na pokožku a počkejte, co to s vámi udělá. Tento krok nepodceňujte ani v případě, kdy se budete chystat použít barvu, kterou máte vyzkoušenou. Je dokázáno, že se alergická reakce může projevit i u přípravků, které jste již používala.

Krok druhý: vlasy před barvením nijak neupravujte

Největší chyba, které se před barvením můžete dopustit, je umýt si vlasy. Správně byste si vlasy neměli mýt alespoň dva dny před plánovaným barvením, stejně jako byste se měli vyhnout použití kondicionéru nebo jakékoli masce. Ty by vaše vlasy jen zbytečně obalily a barva by se do nich dostatečně nevsákla, díky čemuž byste nemuseli dosáhnout požadovaného odstínu.

Krok třetí: nešetřete na sobě

Věřte nebo ne, ale údaje na krabičce od barvy na vlasy tam nejsou psané jen tak pro nic za nic. Řiďte se proto tím, co si přečtete – ženy s dlouhými vlasy by na sobě neměly šetřit a měly by si koupit krabičky alespoň dvě. Nemá cenu díky vidině ušetřených dvou stovek následujících několik měsíců chodit s flekatou hřívou, protože vám jednoduše nevyšla barva.

Krok čtvrtý: nanášení barvy

Doporučujeme vám začít s nanášením barvy směrem odzadu dopředu. Barva vám mnohem rychleji chytne u kořínků a u konečků. Nebojte se proto začít vzadu a postupem času se dopracovat až k předním pramenům.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.