Recept na zázvorový čaj

O pozitivních účincích zázvoru na lidské zdraví i organismus se toho napsalo i napovídalo mnoho, a proto jsme se rozhodli podělit se s vámi o recept na zázvorový čaj. Zázvor je rostlina pocházející z jihovýchodní Asie, která je proslulá nejen pro typicky výraznou chuť, ale i vůni. Pravda je, že ne každému je chuť zázvoru příjemná a dokáže si na ni zvyknout. My naštěstí známe recept na zázvorový čaj, který zaručeně zachutná i vám. Zkuste a uvidíte!

S čím vám může zázvor pomoci?

Jak již bylo řečeno výše – zázvor disponuje řadou pozitivních účinků na lidské tělo, zdraví i organismus. Často na něho sází těhotné ženy, kterým pomáhá s nevolností. Užitečný je i v době nachlazení, na bolest žaludku nebo pro chvíle, kdy chcete zhubnout. Ne nadarmo je zázvor využíván jak v kuchyni, tak i léčitelství.

Recept na zázvorový čaj

Zázvorový čaj si s chutí připravovali již naši předci, kteří si cenili jeho vlastností a skutečnosti, že dokáže pomoci s mnoha obtížemi. Vzhledem k tomu, že počasí není zrovna nejpříjemnější a na každém kroku na vás číhají bacily, přijde vám náš recept na zázvorový čaj jistě vhod. Jeho příprava je snadná, zabere vám jen několik málo minut a jeho chuť vás zaručeně mile překvapí!

Co budete potřebovat na přípravu:

  • jeden litr vody
  • jednu lžíci medu
  • 2 centimetry dlouhý kořen zázvoru

Jak postupovat s přípravou čaje:

  1. Nejdříve je potřeba zázvor omýt a důkladně oloupat.
  2. Do hrnce si dejte vařit jeden litr vody.
  3. Zázvor nastrouhejte na hrubém struhadle (pokud budete mít kořen starší, stačí jej nakrájet na kolečka).
  4. Až bude voda vřít, přidejte nastrouhaný (nebo nakrájený) zázvor a nechte společně vařit cca 30 minut.
  5. Nechte 10 minut v klidu odstát.
  6. Zázvorový čaj poté přeceďte a dochuťte medem.
Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.