Jak by měla vypadat večerní rutina v rámci péče o naši pleť

Večer, po celodenním shonu, pleť po troše rozmazlování přímo prahne. Proto je večerní pečující rituál poněkud delší, než péče o pleť ráno. Navíc některé úkony opakujeme každý den, jiné (peeling, maska a podobně) stačí v týdenní frekvenci, nejlépe o víkendu, kdy máme přece jen víc času. V čem spočívá večerní péče o pleť?

Krok č. 1 – Odlíčení

Odstranit make-up je nezbytné, i když se vrátíte v pozdních hodinách z mejdanu společensky unavené. Vaše pleť musí dýchat aspoň v noci, když už ji přes den ucpáváme dekorativní kosmetikou. K odlíčení můžete použít pleťové mléko nebo vodu, podle toho, co vaše kůže akceptuje. Vyhýbejte se přípravkům obsahujícím sodiumlaurylsulfát (SLS), který pokožku vysušuje a dráždí. Ideální jsou kvalitní micelární vody.

Krok č. 2 – Toner

Toner se používá hned po odlíčení proto, aby udržoval v pleti rovnováhu a připravil ji na maximální přijetí živin. Čím je toner tekutější, tím lépe připraví pleť na vstřebání živin i hydratace. Vždy použijte toner před nanesením hydratačního krému, protože ten pleť “uzamkne”  výživa by přes něj už nepronikla.

Krok č. 3 – Sérum

Teď nastává fáze, kdy pleti dodáváte výživu, vitamíny a energii. Pokud máte unavenou pleť, viditelné linie a vrásky nebo vás trápí barevná nedokonalost pokožky, je sérum tou nejlepší volbou.

Krok č. 4 – Oční krém

Okolí očí je velmi citlivé a choulostivé na mnoho látek přidávaných do běžných krémů. Proto byste se při nanášení přípravků na obličej, měli partii očí vyhnout. Do těchto míst nanášíme speciální oční krém. Naneste krém v podobě teček na nadočnicový a podočnicový oblouk a jemně vmasírujte do pokožky poklepáváním bříšky prstů. Blíž k očím ho neaplikujte, mohli byste si je podráždit.

Krok č. 5 – Noční krém

Konečně přichází na řadu noční krém, který dodá pleti hydrataci. Hydratace je základem péče pro dosažení zářivé a zdravé pleti. Obvykle bývá v krému hydratační složkou kyselina hyaluronová, která má schopnost vázat na sebe vodu. Vhodné jsou také pleťové oleje, ty je ovšem třeba nanášet na vlhkou pleť, sami o sobě jí hydrataci neposkytnou. Jen ji umí v pokožce “uzamknout”.