7 tipů na domácí manikúru – Co dělat pro krásné nehty

Jestli jste dosud nepatřili k těm, kdo si manikúru dělají sami doma, události posledního roku vás pravděpodobně donutili si ji vyzkoušet. Je sice pohodlnější svěřit své ruce do péče profesionála (pravděpodobněji profesionálky), ale i díky domácí manikúře můžete mít nehty krásně upravené.

Základem krásných nehtů je jejich kvalita. Zdravé nehty jsou pevné a pružné, netřepí se a nelámou. Jejich kvalitu hodně ovlivňuje genetická dispozice, ale také příjem minerálů (vápník a železo) a vitamínů A, B a E. Jejich krásu pak můžete podpořit tvarováním a nalakováním. Několik tipů, jak si udělat krásné nehty svépomocí vám přinášíme i my.

Krásné nehty s domácí manikúrou

Když nemůžete k manikérce, je dobré vědět, jak si zkrášlit nehty vlastními silami. Jaký je osvědčený postup?

  1. Čisté nehty. Nejprve je nutné nehty důkladně očistit. Je naprosto samozřejmé, že si odstraníte odlakovačem zbytky laku, použití odlakovače je ale vhodné, i když nehty nalakované nemáte. Ten totiž nehty odmastí a zbaví dalších nečistot (dokáže to i ocet). Potom si ještě ruce pořádně umyjte mýdlem.
  2. Úprava kůžičky na nehtovém lůžku. Kůžičku byste zásadně neměla odstraňovat, jen ji uvolnit a zatlačit ke konci nehtového lůžka. S tím vám pomůže například pomerančové dřívko, které je běžně k dostání v drogerii.
  3. Pilování nehtů do tvaru. Před samotným lakováním nehtů si je všechny vytvarujte pilníkem na nehty (nejlépe skleněným). Někdo má raději nehty mandlového tvaru, někdo rovné – teď je správný čas dát jim tvar.
  4. Podkladový lak. Pro výsledný efekt je dobré nanést podkladovou vrstvu, která nehet vyrovná a navíc ho ochrání před zbarvením pigmenty v dekorativním laku.
  5. Barevný lak. Barvu laku vybírejte nejen podle posledních trendů, ale také tak, aby “ladila” s tím, co děláte. Některá zaměstnání například zásadně zakazují barevné laky, takže si musíte vystačit s bezbarvým. Večer do společnosti ale můžete zvolit výraznější.
  6. Ochranná vrstva. Nechte lak důkladně zaschnout a potom aplikujte ještě ochrannou vrstvu (top coat). Dodá vašim nehtům lesk a prodlouží trvanlivost laku.
  7. Péče o nehty a ruce. Na závěr ošetřete kůžičku kolem nehtů vhodným olejíčkem a rukám dopřejte hydratační krém.
Mohlo by se Vám také líbit

Diskuze je uzavřena.