Badminton – ideální sport pro zábavu a získání kondice

Badminton považuje drtivá většina lidí za oddechový sport, kterému se věnují především ženy ve chvilkách volna jen tak pro zábavu. Upřímně – tato představa je o tomto sportu, který v posledních letech zažívá neuvěřitelný boom, opravdu hodně zkreslená. Tak za prvé jej nehrají pouze ženy, neboť i muži se nadchli pro tuto aktivitu, která je rovněž součástí olympijských her. Za druhé rozhodně neplatí mylná domněnka, že pinkat klobouček přes síť je hrozná brnkačka a že na tom v podstatě vůbec nic není. Omyl. I tento sport musíte dostat do rukou a natrénovat jej, abyste v něm byli skutečně dobří a nešlo ve vašem případě pouze o líné pinkání. Do třetice nutno podotknout, že se nejedná o tak oddechový sport, jak si možná spousta lidí myslí. U badmintonu se totiž hodně zapotíte, hrajete-li jej poctivě.

Historie badmintonu

Za předchůdce badmintonu je označována indická hra známá pod názvem Poona, která byla do Evropy přivezena anglickým důstojníkem vévodou z Beaufortu v 19. století. V roce 1873 se konal první turnaj a už čtyři roky poté hra získala svá pravidla. Roku 1899 byl uspořádán první ročník All England Championship, který je dodnes považován za nejprestižnější světový turnaj vůbec.

Proč hrát badminton?

Badminton je ideální sport jak pro ženy, tak i pro muže a dobrou zprávou je, že neomezuje věkem. Hrát jej můžete v jakémkoli věku, zkrátka když se na něj cítíte. Ačkoli to pro vás možná bude překvapení, můžete ho využít i jako ideální způsob, jak se zbavit nechtěných kil, zpevnit si postavu a potrénovat fyzickou kondici.

Důvody, pro které stojí za to hraní badmintonu:

  • zabavíte se
  • zhubnete
  • je cenově nenáročný

Hrajte pravidelně a zpevněte si postavu!

Badminton je jeden z nejdinamičtějších sportů, kterým se v současné době můžete věnovat. Pro jeho hraní nemusíte navštěvovat složité tréninky. Ženy určitě potěší, že při pravidelném hraní si mohou zpevnit svou figuru, neboť u badmintonu nestojíte jako pecka na jednom místě, ba naopak se snažíte vykrýt celou hrací plochu a jste tak neustále v pohybu. Mimoto je to skvělá zábava, kdy si můžete zahrát s přáteli a dokonce poznat i nové lidi, navázat známosti a nová přátelství.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.