Jak dostat krevní tlak do normálu

Stále více lidí trápí problémy s vysokým krevním tlakem, které se podepisují na jejich zdravotním stavu a zároveň jsou příslibem celé řady možných rizik a komplikací. Není se proto čemu divit, že se začínáme zajímat o to, jak dostat krevní tlak do normálu a udělat tak něco pozitivního pro naše zdraví. Ačkoli u mnoha lidí jsou problémy s krevním tlakem dány dědičně, u daleko většího počtu lidí je to bohužel dáno tím, že si za to vlastně můžou sami. V dnešní době hodně podléháme slaným jídlům, pohybu máme čím dál méně a co se spánku týče, je to jedna z věcí, na které sami sebe hodně šidíme.

Trápí vás krevní tlak? Poradíme vám co s tím!

V dnešním článku není podstatné, zda máte s krevním tlakem trápení kvůli dědičným předpokladům, nebo si za váš zdravotní stav můžete sami díky tomu, že jste podlehli nezdravému životnímu stylu. Pojďme se teď společně podívat, co můžete pro svůj krevní tlak udělat.

 1. Hýbejte se!

  Proti vysokému krevnímu tlaku vám v první řadě pomůže pravidelný pohyb. Ten by neměl chybět v životě nikoho z nás, proto dbejte na to, abyste se alespoň půl hodinky denně věnovali aktivnímu pohybu. Nejideálnější by bylo, pokud byste si šli zaběhat.

 2. Přestaňte s kouřením!

  Vašemu krevnímu tlaku rozhodně neprospívá, pokud zvládnete krabičku cigaret denně. Pravda je taková, že cigarety škodí zdraví, o čemž vás určitě nemusíme přesvědčovat, ale pokud vás trápí krevní tlak, pak byste svou závislost měli přehodnotit. Nikotin, který cigarety obsahují a který je důvodem vaší závislosti zvyšuje ve vašem těle produkci adrenalinu, což má za následek vyšší tep srdce a zvýšení krevního tlaku.

  1. Nepřehánějte to s kávou!

   Jste zvyklí dát si hned po ránu pořádný šálek kávy a přes den tento voňavý rituál několikrát zopakujete? Pak věřte, že ani tento lahodný nápoj není pro hladinu krevního tlaku ve vašem těle moc vhodný. Kofein způsobuje zúžení cév, díky čemuž je krev nucena pumpovat rychleji. Buď počet káv za den omezte, nebo pijte kávu bez kofeinu.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.