Dnes už myslivci bez přístroje pro noční vidění na lov zvěře nechodí. Jaké jsou jeho výhody?

Myslivost patří stále mezi oblíbené odpočinkové aktivity. I když tato oblast bývala vždy doménou mužů, cestu k ní si dokonce nacházejí také ženy, jež stále častěji vidíme v řadách myslivců. Dnes už nestačí mít při ruce pouze vhodnou zbraň a případně loveckého psa. Součástí vybavení bývají také přístroje pro noční vidění, jež umožňují dobře vidět ve tmě. Jaká je jejich nabídka na trhu?

Termovize pro potulky noční přírodou

Už někdy počátkem 20. století se přišlo na to, že existuje souvislost mezi teplotou tělesa a intenzitou jím vyzařovaného infračerveného záření. Rozvoji termovizí se věnuje vědní obor zvaný termografie. S její pomocí pak trh obohatily nové přístroje, které využívají na svých potulkách nočním lesem také ti, jejichž koníčkem je myslivost. Někteří myslivci využívají spolehlivé termovize pro lov černé zvěře, přičemž jejich cílem nemusí být ulovení desítek kusů.

Důležité technické parametry

Myslivci si termovizi opravdu pochvalují, protože je rozdíl se dívat pouze do tmy, nebo také v té tmě vidět nějakou zvěř. Při výběru vhodné termokamery je třeba si všímat hlavně technických parametrů. Z těch jsou nejpodstatnější rozlišení senzoru, velikost displeje a jeho rozlišení, odolnost vůči nárazu, výdrž baterie i kvalita obrazu. Termovize toho nabízejí více, ale pro rozhodování, kterou vybrat, jsou důležité parametry, které jsme zmínili.

Moderní technická novinka na trhu

Přístroje pro noční vidění jsou na trhu novinkou, přesto se velice rychle staly mezi střelci a myslivci oblíbenými. Jak fungují? Reagují na vyzařovanou teplotu pozorovaného předmětu, pomocí detektoru záření digitálně zpracovávají výsledek a promítají ho na obrazovku přístroje. Mají jednu velkou výhodu, lze je použít za každého počasí, a hlavně ve tmě. Zároveň snižují na minimum záměnu zvířete s člověkem a pomáhají střelci určit slabé a postřelené kusy zvěře.

Až půjdete na v noci na pozorování zvěře do lesa, určitě se vybavte vhodných přístrojem pro noční vidění. Termovize jsou tu.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.