Co dělat, aby vás tchyně měla ráda?

Když se řekne tchyně, většina z nás si představí protivné staré rašple, které vám stojí za zadkem, neustále se do něčeho montují nebo vám při každé příležitosti dokazují, že všechno děláte špatně, protože ony by to rozhodně udělaly jinak. Možná ani vaše tchyně není zrovna nejpříjemnější člověk pod sluncem, jenže co naděláte, když jejího syna milujete a nechcete se ho vzdát jen proto, že vám jeho matka znepříjemňuje život? Pokud vás maminka vašeho přítele/manžela zrovna nemusí, je ten nejvyšší čas s tím něco udělat. Co? Na to se společně s námi můžete podívat v dnešním článku!

Co můžete udělat pro to, aby vás tchyně měla ráda

Nechme teď stranou všechny ty případy, kdy si snacha s tchyní od prvního okamžiku sedne a vytvoří nerozlučnou dvojici na život a na smrt. Spíše se podívejme na ty případy, kdy je od prvního okamžiku jasné, že tchyně bude proti budoucí snaše zbrojit při každé možné příležitosti a že si dá sakra na čas, než jí vezme na milost. A kdo ví, jestli vůbec.

Nechte si od ní poradit

Je mi jasné, že žádná žena nesnese, když jí maminka jejího milovaného o něčem poučuje. Každá dospělá ženská si věci dokáže udělat po svém a co je ještě důležitější: chce si je dělat po svém. Takže když přijde někdo, kdo si myslí, že sežral všechnu moudrost světa a ještě k tomu je toho názoru, že vás může poučovat, pak může být zaděláno na pořádné dusno.

„Romanova máma se pořád snažila, abych to či ono dělala po jejím. Já jsem ale měla své vlastní postupy, takže mezi námi pořád vládla napjatá atmosféra. Pak jsem si řekla, že na to kašlu a že mě neubude, když si od ní jednou nechám poradit, případně to udělám tak, jak mi radí. A světe div se, dusno bylo ty tam. Jednoho odpoledne jsem podle jejího návodu upekla vepřovou roládu s nádivkou a byla to fakt mňamka. Od té doby, co si nechám čas od času do něčeho kecat, je to mezi námi mnohem lepší“ říká Petra, která s přítelovou maminkou zápasila téměř dva roky.

Nepomlouvejte jejího syna

Ne s každou tchyní se o vaší drahé polovičce, jejím synovi, můžete bavit úplně otevřeně. Zatímco s některými maminkami můžete probrat naprosto všechno, od poházených ponožek až po sobeckost v posteli, jiné maminky nesnesou, když se o jejich synáčkovi mluví špatně. To byl případ Kristýny, která si před manželovou maminkou dovolila říci něco zlého o svém manželovi Karlovi.

„Jednou mi před tchyní ujelo, že je Karel blbec, protože nedokáže opravit rozbitá dvířka u kuchyňské linky, ač ho o to prosím už několik týdnů. No to jsem si teda dala. Jeho máma na mě hned vyjela, že je Kája snad dost zaneprázdněný prací a že by mě snad taky nezabilo, kdybych vzala do ruky šroubovák a ta dvířka si přidělala sama. No jasně, že by mě to nezabilo, ale proč bych to dělala, když mám doma zručnýho chlapa? Od té doby před jeho mámou na Karla pěju jen samou ódu a raději si stěžuju kamarádce“ přiznává Kristýna.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.