Cviky na krční páteř

Bolesti v oblasti krční páteře zažil snad úplně každý. Jakmile se bolesti objeví, sáhne drtivá většina z vás po lécích plných chemie, které sice slibují okamžitou úlevu od nepříjemných pocitů, ale zároveň vaše tělo zanáší škodlivými látkami a při častém užívání jejich účinnost klesá, až vám na bolest přestanou zabírat úplně. Daleko lepším řešením jsou cviky na krční páteř, s jejichž pomocí postižené místo dobře prokrvíte a procvičíte, ulevíte si tak od bolestí a při pravidelném opakování můžete bolestem krční páteře dokonce i předejít.

Špatný životní styl vede k bolestem zad

Nejčastější příčinou bolestí krční páteře je špatný životní styl, v jehož důsledku se mnoho z vás potýká nejen s bolestmi zad, ale i dalšími zdravotními komplikacemi. Samozřejmě, krční páteř vás může bolet i z jiných důvodů, ovšem máte-li pocit, že za nepříjemnými pocity stojí vaše životospráva, je ten nejvyšší čas se nad sebou zamyslet. Cviky na krční páteř mohou být příjemnou prevencí těchto potíží, neboť cvičením dojde k úlevě.

Cviky na krční páteř jako prevence

Cviky na krční páteř svaly v této oblasti nejen procvičí, ale zároveň i protáhnou a posílí, což rozhodně není na škodu. V tomto případě platí, že nejúčinnějšími cviky na krční páteř jsou ty úplně nejjednodušší, kterým se můžete věnovat prakticky kdykoli – během polední pauzy v práci i doma při sledování oblíbeného pořadu v televizi. Cvičit můžete jak ve stoje, tak i vsedě nebo vleže.

Jak cvičit krční páteř?

Při cvičení je důležité dbát na správnou techniku dýchání, cviky neprovádějte rychle a švihem, ba naopak je potřeba každý cvik provést s pečlivostí, pomalu a tak, že si během procvičování budete uvědomovat, co vlastně procvičujete.

Na následujícím videu najdete účinné cviky na krční páteř, kterým se můžete věnovat kdykoli si najdete volnou chvilku. Doporučujeme cvičení zařadit do vašeho každodenního života. Předejdete tak mnoha zdravotním problémům a uděláte užitečný skutek pro vaše zdraví.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.