Cviky na bolavá záda

Cviky na bolavá záda vám mohou poměrně rychle ulevit od nepříjemných bolestí, které se mohou objevit prakticky kdykoli během dne. Bolesti v zádech nás trápí z mnoha důvodů – u někoho je to vlivem sedavého zaměstnání, u jiného špatným životným stylem, u dalšího nošením špatných bot nebo vadným držením těla. Nejčastěji se bolesti objevují v bederní oblasti, často dochází i k bolestem svalových úponů nebo nepříjemným pocitům v sedací části páteře. Cviky na bolavá záda tak představují rychlou pomoc, která je mnohdy daleko účinnější, nežli prášky tlumící bolest. Inspirujte se dnešním článkem, který vám poradí, jak si od bolestí ulevit!

Základem úspěchu je odstranění příčiny bolesti

Bolí vás záda? Pak rozhodně nejste sami! Ať už jste těhotná žena, aktivní sportovec nebo jen vykonáváte sedavé zaměstnání, není se čemu divit, že i vás tu a tam přepadnou nepříjemné bolesti, které vám dokážou značně zkomplikovat život a provádění každodenních činností. Jestliže se chcete zbavit bolestí v zádech, musíte se zbavit jejich samotné příčiny. Ve většině případů je na vině svalové oslabení nebo svalová disbalance v oblasti horního či dolního zkříženého syndromu. Tato oslabení lze pomocí pravidelného cvičení zmírnit či dokonce úplně odstranit.

Cviky na bolavá záda

Cviky na bolavá záda slouží nejen k rychlé pomoci od bolesti, ale zároveň představují prevenci, která by se měla provádět pravidelně a pečlivě. Pamatujte, že svědomitost a pravidelnost dokážou přinést ovoce. V následujícím videu uvidíte několik účinných cviků na bolavá záda, kterým se můžete věnovat a zbavit se tak otravných bolestí.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.