Jak chránit pokožku před chladem?

Zima je tady a společně s ní i stále nižší teploty, které nás nutí nejen více se zahalovat a volit tak teplejší oblečení, ale zároveň se i zamyslet nad otázkou, jak chránit pokožku před chladem. Není žádné tajemství, že naše pokožka v chladných měsících trpí, a proto je potřeba dopřát jí co možná nejlepší péči. Co tedy můžete pro svou pleť udělat, aby se lépe vypořádala se změnami teplot, mrazem či suchým vzduchem? Na to se můžete podívat v dnešním článku!

Jak chránit pokožku před chladem – rady a tipy

Zima, studený vítr či vlhkost – to všechno naší pokožce příliš neprospívá, ba jedině naopak. Vzhledem k tomu, že ji těmto podmínkám v zimě vystavujeme den co den, měli bychom se zamyslet nad tím, jak chránit pokožku před chladem a zajistit pro ni to nejlepší.

 • Pomoci může i make-up

  Věřte tomu nebo ne, ale proti nepříjemnému chladu vám může pomoci i make-up, který používá drtivá většina žen a dívek. Právě vrstva make-upu dokáže odolat prvním nárazům mrazu na tvář, ale rozhodně to nelze pojmout tak, že postačí pouze make-up!

 • Žádná sprška před odchodem z domu

  Raní hygienu samozřejmě vynechávat nemusíte, ale vyvarujte se toho, abyste si obličej myli těsně před tím, než vyjdete z domu. Proč? V zimě se pleť hodně dehydratuje a vysušuje, čemuž by její umytí rozhodně neprospělo.

 • Čistící prostředky bez alkoholu

  Čištění pleti bychom rozhodně neměli podceňovat a to především v případě, kdy používáme make-up a líčidla. K čištění pleti v zimě používejte takové přípravky, které neobsahují alkohol.

 • Nezapomínejte na výživu

  V zimě bychom neměli zapomínat na dostatečné vyživování naší pleti, k čemuž vám výborně poslouží krémy a pleťová mléka obsahující vitamíny C a E. Dobrou volbou jsou i pleťové masky.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.