Tetování je velice rozšířeným trendem, kterému podléhají muži i ženy všech věkových kategorií. Často se potvrdí tvrzení, že jakmile si necháte udělat jedno, vzbudí se ve vás jakási vášeň v tento druh umění a vy tak budete mít touhu pořizovat si další a další obrázky. Asi jako kolem všeho, tak i kolem tetování se šíří pravdy, nepravdy, mýty a polopravdy, o kterých často nevíme, zda jsou podložené pravdou či se jedná jen o fámy.
Tetování – nejčastější pravdy a mýty
Ať už nějaké tetování máte nebo o něm teprve uvažujete, určitě hledáte inspiraci na internetu. Tam se určitě dočkáte spousty obrázků, námětů či doporučení. Mimo jiné tam ale můžete narazit i na nejrůznější tvrzení, které ve vás mohou zasadit semínko pochybností. My jsme se na pravdy a mýty týkající se tetování podívali a v následujících řádcích vám odkryjeme ty nejčastější.
-
Bolí víc než porod
Mýtus: Pokud jste někdy rodili, pak určitě víte, že bolesti zažívané při těchto okamžicích, jsou úplně jiné, nežli jak zažíváte během tetování. Tento mýtus vznikl asi z toho důvodu, že někteří lidé mají práh bolesti opravdu nízký a tak nabyli dojmu, že to musí být daleko otřesnější zážitek, nežli porod dítěte. Kdo však někdy rodil, pak ví, že tahle bolest se nedá s ničím srovnat.
-
Alkohol utlumí bolest
Mýtus: Hodně lidí má pocit, že pokud si před tetováním zajdou na panáka – nebo klidně na víc panáků – pak je to bude méně bolet. Tohle je ale úplná hloupost, stejně jako tvrzení, že vám prášky proti bolesti pomohou snášet vpichy jehly. Právě alkohol rozšiřuje cévy a může způsobit, že bude kůže více krvácet a to by mohlo mít za následek složitější a delší hojení.
-
Tetování krvácí
Pravda: Pokud se necháte tetovat, bude do vašeho těla zapichována malá jehlička s inkoustem. Jinak se tetovat nedá. Je tedy logické, že místo vpichu bude reagovat tak, že bude krvácet. Na tom nic není. Nečekejte ale, že v tetovacím salonu prolijete hektolitry krve. Krvácí to jen decentně a do pár minut po skončení rána přestane krvácet úplně.
-
Některé barvy ztratí kontrast
Pravda: Některé barvy mohou v prvních dnech po aplikaci do kůže mírně vyblednout, rozhodně si ale nelze myslet, že jeden den odejdete s jasně rudou růží na rameni a po pár dnech z ní budete mít světle růžovou. Některé barvy sice ztratí trochu kontrastu, ale nejedná se o nic výrazného.