V čem při používaní opalovacího krému chybujete?

Používání opalovacího krému je v horkém letním období považováno za nutnost, která by rozhodně neměla být podceňována. Chráníte tak svoji pokožku před nebezpečnými dopady slunečních paprsků a především pak škodlivého UV záření, které může napáchat poměrně velké škody na vašem zdraví. I když by se dalo říci, že na používání opalovacího krému v podstatě nemáte co zkazit, není to tak úplně pravda. Zkazit toho můžete docela dost, tak si pojďme v dnešním článku říci, jakých nejčastějších chyb se možná i vy, stejně jako spousta dalších lidí, dopouštíte!

Chyby, které děláte při používání opalovacího krému

Ještě než začnete sebevědomě tvrdit, že vy žádné chyby neděláte, přečtěte si následující řádky a sáhněte si do svědomí, jestli je tomu skutečně tak. Naším cílem není nikoho soudit, ba naopak vám chceme poradit, jakým chybám a přešlapům se vyhnout, aby bylo používání opalovacího krému hračka a především abyste dosáhli 100% výsledků!

 • Vybíráte opalovací krém s nízkým faktorem SPF

  U opalovacích přípravků obecně je nejdůležitější faktor SPF, jehož úkolem je ochránit pokožku před spálením a vlivem UV záření. A právě tady se nejvíce lidí dopouští chyby, protože si vybírá špatnou hodnotu. Pokud vybíráte krém do zahraničí, konkrétně k moři, potřebujete mnohem vyšší faktor, nežli který by vám stačil tady u nás za našich podmínek.

 • Používáte málo opalovacího krému

  Další velice častá chyba je nedostatečné množství používaného opalovacího krému, čímž chceme říci, že si jen na pokožku dáváte žalostně málo. Ani ne tak z toho důvodu, že byste chtěli ušetřit a mít opalovací přípravek na delší dobu, ale spíše proto, že si myslíte, že ho stačí menší množství. Nestačí. Dopřejte své pokožce pořádnou vrstvu a nanesení krému pravidelně opakujte.

 • Nanášíte opalovací krém pozdě

  Do třetice všeho dobrého – i když v tomto případě spíše zlého – zmíníme chybu v podobě pozdního nanášení opalovacího přípravku. Sami si přiznejte, zda se krémem nebo kterýmkoli jiným přípravkem na opalování mažete s dostatečným předstihem, než své tělo vystavíte sluníčku, nebo jestli se namažete až tehdy, kdy už sedíte na dece a sluníčko do vás nemilosrdně praží. Pamatujte, že krém je potřeba aplikovat minimálně 15 minut před tím, než vyjdete na sluníčko.

 • Používáte prošlý přípravek

  Na závěr ještě jednu chybičku, která je pro náš národ poměrně typická, i když tedy nemáme být na co pyšní. Konkrétně máme na mysli používání prošlých produktů, kterým již skončila expirační lhůta. Spousta lidí má před sebou vidinu toho, že ušetří a tak si řeknou, že se přece nemůže nic stát. A používají krém, který by měl být dávno v koši a nahrazen novým. Prošlý krém vám ale nedokáže nabídnout takovou míru ochrany, proto se jej raději zbavte a investujte do nového, děláte to přeci pro svoje zdraví.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.