Barva naděje je in! Jak nosit zelenou?

Zelená je barva naděje a lidu, je to návrat k přírodě v naší přetechnizované každodennosti. Jenže přesto, že v obchodech najdete poměrně solidní nabídku oděvů v zelené, málokdo má odvahu ji nosit.

Obavy ale opravdu nesou na místě, chce to jen vybrat ten správný odstín a vhodně kombinovat. Dobře zvolenou zelenou sladěnou s ostatními kousky oblečení a doplňky můžete klidně použít na svetříku, na bundě i na botách.

Tradiční i netradiční kombinace

Zelená se velmi dobře kombinuje s ostatními přírodními barvami, především tedy se všemi odstíny hnědé od světlé barvy laté k čokoládové. Uvědomte si ovšem, že zelená není jen khaki barva, kterou občas vezmeme na milost, ale veselá, optimistická šťavnatá zelená od chladných modrozelených tónů k teplým žlutozeleným. A právě kombinace se žlutou nebo modrou jsou momentálně velmi trendy záležitosti. Zkuste například výrazně zelený flaušový kabát se žlutou kabelkou – budete úžasná!.

Klidné elegantní kombinace vytvoříte s šedou, bílou a černou barvou, výhodou zelené je, že se v podstatě hodí ke všemu. Dokonce jí můžete úplně nahradit černou barvu v šatníku, i malé černé budou naprosto dokonalé v tmavě zeleném odstínu.

Ušetříte na doplňcích

Další z výhod zelené je skutečnost, že stylový model vytvoříte snadno i s jedním doplňkem, například šátkem či páskem v jiné výraznější barvě. V každém věku můžete být elegantní, pokud sáhnete po oděvech v zelené, jen si dobře vyberte svůj odstín. Teplejší tóny volte v případě, že jste jarní nebo podzimní typ, chladnější jsou vhodné pro letní a zimní typy.

Nešlápnete vedle, pokud si pořídíte kabát nebo polodlouhý pletený kardigan, nebojte se šatů všech délek. Zajímavého vzhledu docílíte v zelených botách, chce to ovšem přece jen víc odvahy. Najít si svůj styl ale vždycky o trošce odvahy je, že?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *