Avokádová maska – skvělý tip pro suchou pleť

Avokádo patří k potravinám doslova nabitým vitamíny, minerály a dalšími zdraví prospěšnými látkami. Pokud ho zařazujete do svého jídelníčku, děláte pro své zdraví mnoho dobrého.

Ale nejen vnitřně se dá avokádo využít, hodně se využívá také v přírodní kosmetice. Rozmačkané vidličkou a smíchané s dalšími ingrediencemi se hodí na různé pleťové masky pro svůj vysoký obsah olejů. Právě ty pomáhají suché pokožce s ozdravením a regenerací. Mastné kyseliny pronikají hdo spodních vrstev kůže a tam ji hydratují. Zároveň působí antioxidačně, takže dodávají pleti zdravý mladistvější vzhled. Avokádo pomáhá hojit jizvičky a drobné ranky, navíc pokožku účinně detoxikuje a dodává jí výživu.

Avokádová maska na suchou pleť

Suchá pleť bývá velmi náchylná k nepříjemnému pnutí, to může často vést až k drobným poraněním. Správná péče, hydratace a výživa posílí vrchní vrstvu pokožky, posílí ji a pleť pak nesvědí a není tak napnutá.

Tato maska dodává pokožce potřebnou hydrataci a úžasně ji regeneruje. Dodá jí potřebné vitamíny a stopové prvky, takže ji doslova omladí. Hodí se pro všechny typy pleti, pro suchou pokožku je ovšem doslova nepostradatelná.

Na masku budete potřebovat půlku avokáda rozmačkaného na kašičku, přidejte trochu kokosového oleje (můžete nahradit i jiným, který máte právě po ruce, například olivovým, jojobovým a podobně), nakonec přidejte ještě 10 kapek citronové šťávy a vše promíchejte.

Připravenou masku si naneste na obličej a dekolt. Nechte ji působit 30 minut a potom ji smyjte vlažnou vodou bez použití mýdla. Vaše pleť bude hydratovaná a bude mladistvě zářit. Citronová šťáva ji navíc dezinfikuje, takže se nemusíte obávat zanícených pupínků. Tuto masku si můžete aplikovat podle potřeby, klidně i několikrát týdně. Vzhledem k tomu, že obsahuje pouze přírodní ingredience, rozhodně vám  nemůže ublížit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *