4 způsoby, jak se zbavit akné

Akné je sice kožní onemocnění, dokáže ovšem napáchat i velké šrámy na duši. Objevuje se v období puberty, kdy se nám v organizmu začnou plašit hormony, způsobuje ho zvýšená tvorba mazu, který ucpává kožní póry v obličeji, v dekoltu a na zádech. Maz vytváří příznivé prostředí pro bakterie a ty pak přispívají k tvorbě zanícených pupínků.

Akné obvykle svádí k mechanickému vymačkávání, to ale rozhodně není správný způsob, jak se ho zbavit. Naopak, tento způsob může vést ke zhoršení zánětu pokožky a zajistit vám doživotní jizvičky a naprostou ztrátu sebevědomí. Zkuste raději některý z šetrnějších metod.

1. Zaměřte se na zdravou výživu

Všechno souvisí se vším a akné ovlivňuje množství metabolického odpadu v organizmu. Proto byste se rozhodně měli soustředit na to, co jíte a pijete. Akné zhoršuje čokoláda, alkohol, káva, někomu dělají potíže i mléčné výrobky. Zkuste si sami zjistit, po jakém jídle se vaše akné zhorší a to pak z jídelníčku vyřaďte.

2. Voda dokáže zázraky

Asi není žádný dospělý, který by nevěděl, jak důležitý pro očistu těla je pitný režim. Díky vodě se z těla lépe vylučují toxiny. Je ovšem nutné pít průběžně během celého dne, proto jestli nemáte žízeň, dejte si připomenutí do telefonu, abyste režim dodržovala. A jak bylo řečeno, jen voda dokáže ten zázrak, sladké limonády situaci jen zhorší.

3. Pomůžou bylinky

U mnoha bylinek naleznete pozitivní účinky na kvalitu pleti – může to být například mateřídouška, zlatobýl, kopřiva, meduňka, přeslička, nebo třeba bříza. Bylinky můžete popíjet jako čaj, nebo si je koupit jako potravinové doplňky. Pomůže i bylinný oplach pleti.

4. Vhodná kvalitní kosmetika

Správně vybraná kosmetika je pro léčbu akné důležitá, a to jak u žen, tak u mužů. Používání kvalitní kosmetiky je základní předpoklad, jak se zbavit rychle akné. Základem je pravidelné čištění pleti přípravky pro mastnou nebo smíšenou pleť. Make-upu se raději vyhýbejte, pokožka potřebuje dýchat.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.