Top potraviny s pozitivními účinky na zdraví

Potraviny s pozitivními účinky na zdraví by se měly hojně objevovat v jídelníčku každého z nás. Zdraví máme každý jen jedno a je tedy potřeba o něho pečovat. V dnešním článku se společně podíváme na potraviny, které jsou známé tím, že pozitivně působí na naše zdraví.

Potraviny, které stojí za to

Už vám asi došlo, že dnes to nebude o jen tak nějakých potravinách, kterých je kolem nás nespočet. Řeč totiž bude o potravinách, kterým se díky jejich bohatému obsahu a vlastnostem přezdívá superpotraviny. Možná už jste o tomto pojmu slyšeli, rozhodně ale nebude na škodu, když si o něm něco málo řekneme.

Superpotraviny představují druh potravin, který svým obsahem zvysoka převyšuje ty obyčejné potraviny. Jejich příznivé složení pozitivně ovlivňuje naše zdraví, kromě toho jsou známé pro svou biovyužitelnost, což znamená, že je naše tělo snadno přijme a co možná nejlépe využije.

Tyhle potraviny si zařaďte do jídelníčku

Teď už se podíváme na konkrétní seznam potravin. Každá z nich je přínosem pro vaše zdraví, a proto určitě stojí za to, abyste je zařadili do svého jídelníčku. Jste napjatí jako kšandy? Tak jdeme na to!

  • Avokádo

    Začněme něčím, co každý dobře zná – tedy avokádem. Ne každý mu okamžitě přijde na chuť, zatímco u někoho je to láska na první kousnutí, někdo potřebuje ta kousnutí dvě, aby avokádu dokonale podlehl. Avokádo je známé tím, že skvěle napomáhá imunitnímu systému, takže je vhodné právě pro tohle období. Mimo to pozitivně působí na kosti  svaly.

  • Borůvky

    Druhou položkou na našem seznamu jsou borůvky, které sice mají po sezónně, ale určitě je ještě seženete v obchodech. A pokud ne, tak na mě myslete příští rok a v lese si jich nasbírejte pořádně do zásoby. I borůvky mají pozitivní dopady na naše zdraví, tak například působí proti předčasnému stárnutí, což ocení především ženy. Dále posilují imunitní systém a likvidují škodliví střevní bakterie.

  • Zelený ječmen

    O zeleném ječmenu jste už možná něco zaslechli, zvláště pak ve spojitosti s hubnutím, což je další zajímavé téma pro ženy, které se snaží zredukovat svou tělesnou hmotnost. A čím je zelený ječmen tak speciální? Inu například tím, že čistí organismus, posiluje imunitní systém, působí zásaditě a v neposlední řadě také napomáhá při hubnutí.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.