Jak vybírat make-up pro problematickou pleť

Máte problém s pletí a nevíte, který make-up by mohl vaše potíže zakrýt? Nejčastěji potřebujeme make-upem překrýt zanícené pupínky, tedy akné. Jenže když si na akné nanesete nevhodný make-up, zanesou se další póry a místo vyřešení problému ho tím ještě zvětšíme. Přesto jsou přípravky, které vám mohou v každodenní péči o pleť a s líčením pomoci.

V široké nabídce kosmetických firem je někdy dost obtížné se zorientovat. Jedno pravidlo ale dodržujte vždy: kupujte si jen kvalitní a prověřenou kosmetiku, abyste si spíš neublížili. Pozornost soustřeďte hlavně na složení výrobků, zde platí pravidlo čím méně chemie, tím lépe. Jaká jsou další kritéria výběru make-upu na problematickou pleť?

Co by neměl obsahovat make-up na problematickou pleť

Při zkoumání složení výrobku byste měli vědět, které složky mohou pleť dráždit, vysušovat nebo ucpávat. Takové látky jsou pro problematickou pokožku nevhodné a je nutné se jim vyhnout. Jsou to například:

  • ropné deriváty: parafín, minerální oleje, PEG, DEA, MEA, TEA, butyl, methyl, propyl, ethyl, ethanol, složky končící na „-eth“ jako např. laureth sulfate – tyto složky podporují ucpávání pórů a vstřebávání chemických látek hlouběji do pokožky
  • silikony: methicone, dimethicone, trimethicone, cyclomethicone, siloxane, cyclopentasiloxane, cyclotetrasiloxane, cyclohexasiloxane, silsesquioxane, trimethylsiloxysilicate, methylpolysiloxane, stearoxytrimethylsilane – vysušují pleť a také ucpávají póry

Jaký make-up vybrat na problematickou pleť

Protože se s akné velmi často pojí mastná pleť, vybíráme pro problematickou pokožku make-up matující. Důležitá je také jeho struktura, která by měla být lehká a neměla by ucpávat póry. Vybírejte make-up pěnový nebo pudrový, pod nímž bude pleť stále moci dýchat. Vzhledem k rudým pupínkům při akné je nutné volit prostředek, který má silnou krycí schopnost. Pro zesílení krycího efektu si současně pořiďte dobrý korektor ( na červené pupínky je překvapivě ideální korektor zelený.

Mohlo by se Vám také líbit

Diskuze je uzavřena.