Proč a jak vybírat pračku spolu se sušičkou

Nemáte dostatečný prostor v koupelně a dva velké spotřebiče se vám do ní nevejdou? Tak právě pro vás je ideální volba kombinovaná pračka se sušičkou neboli dva v jednom. 

Pokud vám dovolí výška místnosti, můžete situaci vyřešit tak, že postavíte sušičku a pračku na sebe, tím místo ušetříte. Set od jednoho výrobce bude barevně ladit. A nejen to, technologie, funkce a parametry si navzájem sekundují.

Jak vybrat pračku se sušičkou

Při výběru bychom se měli řídit několika základními parametry. Klíčové kritérium je velikost prostoru určeného pro pračku, podle kterého zvolte její odpovídající hloubku a šířku. Pokud máte menší koupelnu, kde musíte šetřit každý centimetr, vybírejte z užších modelů do 50 cm. Máte poměrně velký výběr ze široké škály značek a tyto modely jsou opravdu oblíbené.

Za promyšlení stojí, jaké programy jsou pro vás zásadní. Ne všechny pračky kombinované se sušičkou disponují stejnými funkcemi. Kombinovaná pračka obsahuje většinu speciálních programů jako běžná pračka, jen v případě sušičky je třeba počítat s méně pestrou nabídkou funkcí, než je tomu u samostatného zařízení. Nesmíte zapomenout, že při sušení menší kapacitu než na praní. Při praní většího objemu prádla se může stát, že ho budete muset sušit na dvakrát. Proto je vybrat pračku, kde jsou programy na praní poloviční dávky, případně takovou, která si prádlo zváží a upraví spotřebu vody. Prádlo se tak vypere a usuší stejně efektivně, jako byste měli dva spotřebiče – každý zvlášť.

Pračka se sušičkou na bázi páry

Tento typ praček dokáže vysokou teplotou páry vnitřek bubnu zahřát rychleji než voda. Proto je energeticky úspornější. Je vhodná pro praní prádla malých dětí a alergiků. Pára odstraní spolehlivě bakterie a alergeny, které se v prádle nachází. Praní je šetrné a úsporné, minimalizuje zmačkání prádla a hodí se i pro praní jemného materiálu jako je krajka nebo hedvábí. Pračku lze koupit jak ve standardní velikosti tak i do 50 cm.

Mohlo by se Vám také líbit

Diskuze je uzavřena.