Zamilované vyznání lásky – jak často ho potřebujeme slyšet?

Vyznání lásky ve většině případů stojí za zrozením vztahu mezi dvěma lidmi, vzájemném vzplanutí srdcí a touhou trávit s tím druhým co možná nejvíce času. Ačkoli na samotných počátcích našich vztahů slýcháváme tahle vyznání plná lásky poměrně často, cítíme nutkavou potřebu tomu druhému neustále sdělovat naše pocity a toužíme jej ujišťovat o nekonečnosti naší lásky, vděčnosti i odevzdanosti, postupem času už si lásku tak často nevyznáváme a nejen ze slůvek „miluji tě“ se tak stává občasná záležitost.

Výjimky potvrzující pravidlo

Samozřejmě nemůžeme všechny zamilované dvojice, manželské páry nebo několikaleté partnery házet do jednoho pytle. Najdou se i výjimky, které – jak se říká – potvrzují pravidla. U některých dvojic jsou tak vyznání lásky stejně tak častá i po několika letech tak, jako na začátku. Nutno ale podotknout, že tu a tam zkrátka potřebujeme od naší drahé polovičky slyšet slůvka lásky, vděčnosti nebo uznání.

Jak často potřebujeme slýchat vyznání lásky?

V tomto ohledu se lidi liší na tři odlišné skupinky. Za prvé tu jsou tací, kteří jsou na svých partnerech emočně závislí a celkově jsou po emoční stránce mnohem citlivější. Tito jedinci pak potřebují slýchávat vyznání lásky poměrně často, neboť jinak začínají mít pocit, že pro toho druhého nejsou tak důležití, jako bývali nebo že jejich vztah k nim postupně ochabl. V mnoha případech jsou tyto pocity zcela nepodložené a zbytečné.

Pak je tu druhá skupinka lidí, do níž se řadí ti, kteří k sobě někoho potřebují, ale nevyžadují tak častá milostná vyznání. Bohatě jim stačí, když si sladká slůvka miluji tě pošeptají večer před spaním nebo když jim ten druhý čas od času řekne, jak moc pro něho znamená. Spokojí se tedy s málem a to i bez toho, aniž by okamžitě začali pochybovat o lásce a oddanosti toho druhého.

Do třetice jsou mezi námi i tací, kteří jsou nejspokojenější sami. Nevyhledávají vztahy, nepotřebují dlouhodobé známosti a potřebu sexu – kterou k životu potřebujeme všichni – řeší známostmi na jednu noc. Single život je pro ně uspokojující. Nenechte se ale zmást. I když tito lidé netouží po opětované lásce a nechtějí se k někomu vázat, i oni potřebují občas slyšet milá slůvka. Nejen vyznání lásky, ale i slova podpory, vděčnosti nebo poděkování mají vliv na naši psychiku a pokud se nám jich nedostává, pak začínáme vnitřně trpět.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.