4 tipy, jak si namalovat obočí

Každá žena si přeje být krásná a neváhá proto použít všechny dostupné prostředky. Včetně make-upu. Ale i to sebelepší líčení není dokonalé, pokud nemáte zároveň správně upravené obočí. Jak si namalovat obočí podle současných trendů. Dáme vám pár tipů.

Správně namalované obočí korunuje celkový vzhled ženy. Dokáže nečekaně proměnit výraz tváře. Podmínkou je správně obočí vyměřit a namalovat podle současných trendů. Rozhodně dnes není v kurzu úzké vytrhané obočí ani nepřirozeně tvarované. Moderní je podpořit přirozený tvar a v krajním případě dokreslit obočí pro zhuštění. Úprava obočí prostě může být rychlá a přitom dokonalá.

1. Jak vytvarovat obočí

Správně vyměřit obočí není nic těžkého, zvládnete to ve 3 krocích. Nejprve vezměte tužku a podél nosu ji nasměrujte k linii vlasů. Právě na této přímce by měl být začátek vašeho obočí. Konec obočí najdete tak, že tužku od nosní dírky vedete k vnějšímu koutku oka a dál k vlasům. Pokud vedete tužku od nosní dírky přes zorničku (asi v úhlu 45° od nosní dírky), najdete nad okem bod, kde by měl být oblouk obočí nejvyšší.

2. Jak trhat obočí

S vytrháváním obočí to rozhodně nepřehánějte. V žádném případě nezasahujte do přirozené linie a nad ní. V podstatě stačí vytrhat ty zbloudilé chloupky pod obočím. Většina vizážistů se shoduje na tom,že dokonalé obočí je to, které není vytrhávané.

3. Jak srovnat obočí

Někdy se stane, že pár chloupků v obočí je o poznání delší a i po učesání kartáčkem “vyčuhují” mimo linii. Přesto tyto chloupky nevytrhávejte, ale zastřihněte je. Zhledem k tomu, že trendy je obočí husté, každého vytrhnutého chloupku je škoda.

4. Hustotu obočí dokreslíte

Na vykreslení obočí je vhodné vzít pudrové stíny a zkosený štěteček. Obočí bude vypadat mnohem přirozeněji, než kdybyste použili tužku. vykreslovat začněte uprostřed obočí po spodní linii, potom teprve dotvořte vrchní linii. Na závěr zafixujte obočí dlouhotrvajícím gelem.