Užitečné tipy pro zdravé spaní

Máte problémy se spaním, v noci se často probouzíte, nemůžete najít vhodnou polohu, ráno vstáváte protivní a bez energie, díky čemuž jste přes den unavení a podepisuje se to na vašem osobním i pracovním životě? Máte již dost probdělých nocí, kdy bezmyšlenkovitě zíráte do stropu, zatímco vaše drahá polovička vedle vás spokojeně oddechuje? Chcete konečně skoncovat se spánkem, který vám životní sílu spíše ubírá, nežli aby vám ji přidával? Pak si nenechte ujít naše tipy pro zdravé spaní, s jejichž pomocí se vám podaří dosáhnout vytoužené rovnováhy a konečně se dobře vyspíte!

4 tipy pro zdravé spaní

Věřte tomu nebo ne, ale naše spaní může negativně ovlivnit celá řada faktorů a do mnohých z nich byste to vůbec neřekli. Nutno ale podotknout, že spánkem strávíme třetinu života a měli bychom se postarat o to, aby byl co možná nejzdravější, nejvydatnější a nejkvalitnější. Jak tohoto stavu dosáhnout vám poradí následující tipy pro zdravé spaní!

Tip první: Na spánek potřebujete absolutní tmu

Hned prvním předpokladem pro zdravý a vydatný spánek je tma, která by v ložnici měla být. Mezi rušiče spánku patří světlo od pouliční lampy, digitální budík, diody na počítači nebo televizi. To všechno nemá v místě, kde chcete spát absolutně co dělat. I když si to možná nepřipouštíte, i drobné světýlko u televize si s vaším spánkem dokáže pohrát.

Tip druhý: Lehká večeře je základ

Že byste se před spaním neměli přejídat určitě moc dobře víte. Na co ale spousta lidí zapomíná, je fakt, že by poslední jídlo před spaním mělo být lehké a lehce stravitelné. I když tedy dostanete chuť na pečenou kachnu s šesti knedlíky a dvěma druhy zelí, raději na tento počin honem rychle zapomeňte. Tučná a smažená jídla tělo těžce stravuje a vám by tak v noci mohlo být těžko.

Tip třetí: Vyvětraná místnost přiláká sladké snění

Mezi další tipy pro zdravé spaní patří i větrání. Než půjdete spát, měli byste prostor důkladně vyvětrat a to klidně 10-15 minut. Větrání se nebraňte ani v zimě, kdy budete mít strach, že se místnost ochladí – během čtvrt hodinky nestihnou vyhřáté zdi vychladnout, proto nemusíte mít strach, že byste topili pánu bohu do oken. Ve vyvětraném prostoru se vám bude mnohem lépe usínat nežli tam, kde je vzduch těžký a nedýchatelný.

Tip čtvrtý: Oblečte si ponožky, ať je vám teplíčko

Věděli jste, že příčinou vašeho neklidného spaní mohou být studené nohy, které se nedostatečně prokrvují? Možná je váš zakopaný pes právě tady! Ideální bude, pokud si na noc pořídíte měkké teplé ponožky, které vaše nohy zahřejí a ty tak nedostanou příležitost rušit vás ve spánku nebo dokonce v usínání.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.