Účinné metody, jak se zbavit bradavice

Bradavice jsou nevzhledné výrůstky na kůži, za které může lidský papilomavirus HPV. Je několik různých druhů, některé se objevují spíš u dětí, jiné zase hlavně na nohou, všechny mají ale jedno společné: chceme se jich co nejrychleji zbavit.

Za šířením bradavic mohou vlhká veřejná místa, tedy bazény, sprchy na pracovišti či ve sportovních zařízeních, sauny a podobně. Bradavice se totiž přenáší přímým kontaktem kůže v místě, kde je naše pokožka oslabená (rozmočená, propocená nebo jinak narušená). Z toho důvodu je nejčastěji objevíte na rukách nebo na nohách, protože ty se snáz někde o něco otřou.

Vychytávky našich babiček

U čerstvých bradavic máte šanci, že se jich snadno a rychle zbavíte některou z metod našich předků. Asi není nic divného na tom, že většina bylin, které babky kořenářky na bradavice používaly, mají silný antiseptický účinek. Z těch nejznámějších metod je to například tinktrura z vlaštovičníku, šťáva z pampelišky, česnek, jablečný ocet, ricinový olej, citron, ale i propolis smíchaný s medem nebo propolisová tinktura.

Nechte tyto přípravky působit přímo na postiženém místě pomocí vatičky a náplasti po většinu dne, nebo alespoň 2-3 denně aplikujte na bradavice. Účinek by se měl dostavit zhruba do týdne.

Na bradavice efektivně

Jestliže nezabere příroda, můžete přistoupit k radikálnějším způsobům, jak se bradavic zbavit. Můžete je například zmrazit tekutým dusíkem. Sadu na domácí aplikaci seženete už běžně v lékárně v cenové relaci kolem 500 – 600 Kč. Už po jedné aplikaci by mělo dojít ke zmrazení bradavice až k jejímu jádru. Na místě se během pár dní nejprve vytvoří puchýřek, pak bradavice odpadne a pod puchýřkem se objeví zdravá kůže.

Na bradavice zabírají také roztokykyselin, které bradavice postupně rozleptávají. v tomto případě to ovšem chce trpělivost, roztoky působí až po několika týdnech.