Tipy, jak si udělat dokonalé oční linky

Dobře provedené oční linky promění váš pohled naprosto zásadně. Bude svůdný až dramatický, a to dokonce i tehdy, kdy zbytek líčení ošidíte. A je docela jedno, jestli chcete mít linky elegantní nebo více rebelské. Jen vědět, jak na to.

Oční linky zdůrazní tvar oka, opticky zahustí řasy a zaručeně prohloubí pohled. Když se je naučí aplikovat, mohou si je dovolit všechny ženy. Snad je, že starší dámy a světlovlásky by měly být místo černé linky použít raději méně výraznou hnědou.

Čím si namalovat linky

Velké večerní líčení by mělo být určitě podtrženo tekutými linkami. Je sice náročnější na provedení, ale výsledek je prostě skvělý. Zkušené ženy s vytrénovanou rukou používají tekuté oční linky i pro běžné denní líčení. Důvod je celkem jasný – linky jsou perfektní a dlouho vydrží.

Jestli se na aplikaci tekutých linek netroufáte, použijte kajalovou tužku. Dost ale záleží na její tvrdosti – obecně platí, že čím měkčí tužka, tím výraznější linka. Proto si pořiďte raději měkčí tužku, aby byly linky dobře vidět. 

Pokud nechcete mít příliš výraznou linku na víčku, pomůžete si celkem snadno tmavými očními stíny: nenanášejte stín na celé víčko, ale jen těsně k řasám. 

Kam si namalovat linky

Řada žen dělá tu chybu, že si tmavou linku malují na spodní víčko. Tím si zřetelně zmenšují oko a to je opravdu škoda. Tmavá barva nad vnitřním koutkem oko také zmenšuje. Naopak, pokud si na spodní víčko nanesete linku bílou, oko opticky výrazně zvětšíte. Neznamená to, že byste neměla na spodní víčko vůbec používat tmavou linku, jen si pamatujte zásadní pravidlo: nikdy ji nemalujte jen na spodní víčko a nikdy si na spodním víčku nedělejte tlustou linku. Vždycky musí být tenčí, než linka na horním víčku.

Jestliže si tmavou linku nanesete tužkou pod řasy na vnitřní stranu horního víčka (podbarvíte je), budou řasy vypadat hustší. Taková linka nahradí i linku tekutou, je vhodná pro začátečnice.

Mohlo by se Vám také líbit

Diskuze je uzavřena.