Dobré rady pro popraskané rty

Popraskané rty nejsou nic příjemného. Nejenže jsou malé trhlinky často bolestivé, ale pokud si na rty nanášíte rtěnku, pak nám určitě dáte za pravdu, že díky šupinkám a trhlinkám finální efekt vůbec nevypadá dobře. Teď v zimě nám rty praskají o to více, protože často střídáme teploty, chodíme ze zimy do tepla a venku si rty olizujeme. Máte-li popraskané rty a nevíte, co na ně platí, pak si přečtěte dnešní článek.

Co na popraskané rty?

Rty jsou hodně náchylně a mnohdy stačí málo, aby popraskaly. K tomuto stavu napomáhá vítr, již zmíněné změny teplot nebo nedodržování pitného režimu, který spousta lidí vědomě podceňuje. Pokud si rty často olizujete, taky jim zrovna nepomáháte. Proto jsme pro vás našli několik dobrých rad, které vám s popraskanými rty pomohou.

 • Hydratace

  Výše jsme zmínili, že k popraskaným rtům může vést i nedodržování pitného režimu. Proto je důležité, abyste ve chvíli, kdy vaše rty budou plné šupinek a trhlinek, hodně pili a rty tak hydratovali nejen zevnitř, ale i zvenčí.

 • Neolizujte se

  Vadí vám, když máte suché rty? Je to pro vás nepříjemné a pravdou je, že si kolikrát ani neuvědomíte, že si je olíznete? Právě sliny plné trávicích enzymů vaše rty ještě více vysušují, proto si je v případě, kdy budete mít rty popraskané, neolizujte.

 • Peeling

  Když máme popraskané rty, snažíme se přijít na způsob, jak se tohoto nepříjemného stavu co nejrychleji zbavit. Málokdo ale ví, že rty nevyléčíte až do chvíle, dokud je nezbavíte oněch šupinek odumřelé kůže. Pomoci vám může zubní kartáček, se kterými rtům provedete malý jemný peeling.

 • Med

  Jedním z domácích pomocníků proti popraskaným rtům je med. Pokud vám jeho chuť nevadí, použijte jej místo balzámu. Naneste si tenkou vrstvu medu na rty a nechte jej 20 minut působit. Poté opláchněte vlažnou vodou.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.