Těmto chybám ve vztahu se vyvarujte. Mohou ohrozit váš vztah

V životě děláme chyby všichni. Rozumní lidé se z nich poučí, takže jsou jim vlastně k prospěchu, protože je posouvají kupředu. Tak to s chybami je. Některé chyby ale přinášejí poučení způsobem bolestivým, často až fatálním. Pokud totiž děláte chyby ve vztahu, a ještě k tomu opakovaně, reálně vám hrozí ztráta partnera.

My ženy jsme na vztahy odbornice, pokud jde o teorii. Víme, jaké chyby dělá naše kamarádka a umíme jí často velmi dobře poradit, co by měla dělat jinak. Když ale dojde na náš vztah, rázem se z nás stávají recidivistky na stejné chyby, opakujeme stejné vzorce chování a jsme nepoučitelné. Ale některé chyby mohou opravdu vést k rozpadu vztahu. Víte, které k nim patří?

Ztráta zájmu a přehnaná jistota

Jste si svým partnerem až moc jistá. Nabyla jste dojmu, že měl v podstatě štěstí, že si našel vás, protože s jeho povahou, chybami, atd. by ho žádná jiná nechtěla. A dáváte mu to dost často najevo, nejlépe s patřičným komentářem. O jeho potřeby a přání jste už dávno ztratila zájem, vždyť kdyby něco potřeboval, však on by si řekl. neřekl. Muži jen málo hovoří o svých potřebách a přáních, o emocích pak jen úplně výjimečně. ale jednoho dne nechají klíče na stole a odejdou k té, co ho vyslechne, zajímá se o něj.

Exkurze do minulosti

Připomínáte mu se špatně ukrývanou výčitkou, jak pozorný, romantický a vášnivý byl na počátku vztahu a teď se mu oči rozzáří jen nad talířem se svíčkovou? Vytahujete při každé neshodě ze skříně všechny kostlivce? Srovnáváte ho se svým bývalým partnerem?

Za roky společného života se vztah samozřejmě dostane do určité rutiny a jistě se přihodila řada situací, které není dobré si připomínat. Každý konflikt by měl být pohřben a neměl by být vyhrabáván při každé příležitosti. A určitě stojí za ocenění vybudované bezpečí plné důvěry. Neustálé výčitky ho ale mohou hodně silně narušit. A poslouchat, o kolik lepší byl váš ex, dokáže jen světec. Pamatujte na to.

Mohlo by se Vám také líbit

Diskuze je uzavřena.