Co signalizuje bolest břicha kolem pupku?

Bolest břicha kolem pupku v podobě bodavé či svíravé bolesti nebo dokonce tlaku představuje poměrně častou zdravotní obtíž, se kterou jsme se minimálně jednou potýkal snad úplně každý. Ačkoli si mnohdy říkáme, že se nejedná o nic závažného a přisuzujeme bolesti v oblasti pupíku špatnému jídlu, nevolnosti nebo nepříjemnému pálení žáhy, ne vždy jsou naše lehkovážné odhady správné. Pravda, bolest kolem pupku skutečně nemusí signalizovat nic závažného, na druhou stranu může být příznakem nějaké vážnější zdravotní komplikace.

Bolest kolem pupku – co může znamenat?

Je vícero důvodů, pro které vás může potrápit bolest kolem pupku. Dali jsme si práci a našli pro vás nejčastější příčiny bolestí objevující se právě v této oblasti našeho těla. Jestliže i vás sužuje bolest v oblasti pupíku, pak si přečtěte následující řádky.

  1. Záněty slinivky břišní
    Postihne-li vaše tělo zánět nebo snad nádor slinivky břišní, projeví se to ostrou a velmi silnou bolestí ve střední části břicha, která může vystřelovat až do zad. Zánět slinivky rozhodně nelze brát na lehkou váhu, může být totiž až smrtelný.
  2. Pupeční kýla
    I pupeční kýla může být viníkem vašich bolestí, které se soustřeďují spíše do vnitřní strany. Jestliže budete dlouhodobě zatěžovat břišní stěnu, pak se u vás může objevit kýla a s ní spojené bolesti.
  3. Žaludek
    Žaludek je velmi náchylný k nejrůznějším zdravotním problémům, mezi které patří například gastritida, zánět žaludeční sliznice, žaludeční vředy a mnohé další. Podráždit jej může alkohol, kouření, kořeněná jídla i bakterie, které mohou vyvolat nepříjemné záněty.

Jak vidíte, bolest kolem pupku skutečně může signalizovat pouze podrážděný žaludek, který vás může potrápit po bujarém večírku plném alkoholu nebo návštěvě asijského bistra, kde si dopřejete pořádně kořeněné jídlo. Na druhou stranu může být prvním projevem vážnějších zdravotních komplikací, proto bude-li se bolest objevovat často nebo se bude stupňovat, neváhejte s návštěvou lékaře!

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.