Jaké terapeutické účinky může mít horká koupel

Do vany s horkou vodou nás to táhne pokaždé, když venku promrzneme nebo když jsme unavení. Tělo si tak samo říká o to, co je pro něj nejlepší. Horká koupel přináší našemu organismu hodně užitečného jak pro fyzickou stránku, tak na psychiku.

Jestliže netrpíte vysokým krevním tlakem, dopřejte si aspoň jednou týdně příjemnou relaxační koupel, při níž získáte ještě další benefity, o nichž si napíšeme.

Nahřeje, prokrví, uvolní

Mokré teplo je hodně prospěšné pro zklidnění bolestivých svalů i kloubů, prokrví tkáně a příjemně je prohřeje. Horká voda nám rozšiřuje cévy a uvolňuje svaly, takže mají lepší schopnost regenerace. Proto si po náročném dni tak rádi dopřáváme horkou koupel.

V prohřátém těle se zrychluje metabolismus a lépe se spalují tuky. Díky horkým koupelím tedy současně podporujete proces hubnutí.

Horká koupel a pleť

V horké vodě se nám rozšiřují póry, což pomáhá pleť lépe vyčistit. Potními žlázami odchází díky nahřátí toxiny usazené v podkoží, zvlášť pokud do vody přidáte hrst minerální soli. Po koupeli se také snadněji vstřebává ošetřující a výživná kosmetika. Pokožka se zároveň mnohem lépe holí a také peeling je účinnější po teplé koupeli. Mezi modelkami a celebritami největšího formátu, je momentálně horká koupel známkou top stylu.

Relaxaci umocní bylinky

Jestli si chcete dopřát opravdový zážitek, přidejte si do koupele aromatické oleje, koupelové soli nebo přímo sušené bylinky, například levanduli, růžové květy nebo například sléz, který pokožku úžasně prokrví a povzbudí. Levandule zklidní mysl, takže je vhodná v koupeli před spaním.

Až neuvěřitelné účinky má v horké koupeli rozpuštěný sáček jedlé sody. Ta účinkuje na organizmus hned několikrát a pomáhá mu s mnoha zdravotními problémy. Má antiseptické účinky, pomáhá léčit plísňová onemocnění kůže a nehtů, snižuje pocení. Pravidelná koupel v sodě má stejné účinky, jako byste si dopřáli dovolenou u Mrtvého moře, zlepšuje revma, osteoporózu i lupénku..

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.