Péče o vlasy během zimy

Zima neškodí pouze naší pleti, ale i vlasům, ať už je nosíme ukryté pod čepicí či nikoliv. Mrazivé poryvy větru, chlad, sníh, to vše na vlasech zanechává stopy. Jsou nejen bez života, vysušené, matné, lámavé, ale i více náchylné k vypadávání. Častěji v důsledku suché vlasové pokožky také mohou potrápit lupy. Krásnou hřívu plnou síly i lesku si můžeme přitom užívat i v nevlídném počasí. Stačí pouze držet se osvědčených rad od špičkových odborníků.

Vlezlé zimní počasí a chlad vlasy včetně vlasové pokožky vysušuje a zbavuje vitality. Bez naší pomoci a pravidelné péče, nejsou schopny uvnitř udržet potřebné množství vlhkosti. Nejen při mytí, ale i nešetrných procedurách, jako je barvení, přichází o přirozený ochranný filtr, a tím se jejich struktura poškozuje ještě více. V důsledku toho se stávají vlasy porézní. Jejich povrch je šupinatý, nerovný a neodráží světlo tak jako zdravý vlas, proto vypadá mdle. Dehydratované kadeře se navíc mnohem více potýkají se statickou elektřinou. To je v zimních měsících obzvlášť nepříjemné, když vrstvíme oblečení. Nemožné ihned a zázraky do tří dnů. To by bylo sice fajn, ale nic takového neexistuje. Ovšem přece jen je tady způsob, jak vlasům pomoci.

Zvyk je železná košile

Hodně péče a pozornosti vyžadují suché vlasy. Patrně více než jiné typy vlasů, s tím je nutné počítat. Není příliš vhodné mýt vlasy častěji, než je nutné, a to platí v zimě dvojnásob. Vlasy jsou lépe chráněny mazovým filmem, který utvoří ochranný štít. Umožňuje tak snáze se vyrovnávat s působením vnějších vlivů. Hlavu si zásadně nemyjte horkou vodou, naopak ji v závěru vždy opláchněte vodou vlažnou až studenou. Ta zatáhne póry na povrchu a vlasy zacelí. Po umytí vlasů je nedrhněte ručníkem, pouze je vysušte lehkými stisky.

Hydratace pro vlasy

Při výběru vlasové kosmetiky zaměřte pozornost na přípravky, jež působí hydratačně, šetrně pečují, uhlazují je a regenerují díky obsahu přírodních výtažků. Mimo základní dvojky – šampón a kondicionér, používejte minimálně 1x týdně hydratační masku. Neváhejte do vysušených konečků vmasírovat občas i kokosový nebo olivový olej. Než vyrazíte ven, postříkejte vlasy zlehka ochrannými prostředky, které jsou běžně dostupné v drogérii. Vyhněte se přípravkům obsahujícím alkohol. Máte-li dojem, že vaše vlasy postrádají lesk, zkuste kúru z bylinek. Blondýnkám se doporučuje oplachovat vlasy po umytí heřmánkovým odvarem a brunetky mohou sáhnout po kopřivách. Na zimu zkuste i praktický sestřih nebo alespoň zastřihnout konečky.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.