„Ne“ jako cesta k úspěchu

Dosáhnout úspěchu, být v něčem opravdu dobrý, vyniknout a mít se dobře, to jsou jistě přání většiny lidí. Když si sami nevíte rady a pořídíte si mentora na osobní rozvoj, dá vám několik užitečných rad ve smyslu: stanov si cíl, naplánuj jednotlivé kroky, věř si a hlavně neustále měj na paměti, proč to děláš.

Síla pozitivního myšlení je ohromná,a motivace je motorem, který nás drží v pohybu, když už jiní nemůžou. Ale ne vždy je tím motorem pozitivní motivace, někdy za úspěchem stojí prvotní NE, co nás přiměje k pohybu.

NEchci

Jestli jste četli životopis některé slavné osobnosti, asi vás zarazilo, že řada z nich má překvapivě stejný scénář – vyrůstali v hrozně chudých poměrech a tak později bez odpočinku pracovali, aby se jim vedlo lépe. Není silnější motor, než záporná motivace – už nikdy nechci počítat každou korunu, nechci nakupovat levné zboží, nechci mít dvě zaměstnání, abych se vůbec uživil. Každý z nás má asi nějaké to silné nechci, které ho žene dopředu a nenechá ho to vzdát.

NEjde

Asi jste i vy četli na sociálních sítích oblíbený vtípek, aby ti, co tvrdí, že něco nejde, nepřekáželi těm, co už to dělají. Poměrně početná skupina lidí (převážně mužů), je na slovo nejde alergická. Okamžitě je zalije vlna energie a zarputile zkoumají, objevují a zkoušejí, dokud na to nepřijdou. Díky této paličatosti můžeme svítit žárovkou, pereme v automatické pračce, používáme mikrovlnnou troubu a všechny ostatní vychytávky moderního života. Za všemi vynálezy stojí skeptické nejde někoho z davu.

NEdokážeš

Nic vás nenakopne spolehlivěji, než když vám někdo řekne. “To nedáš”. Určitě o tom ví své řada vrcholových sportovců. Kdyby se nepokoušeli zlomit stávající rekordy, nikdy by nebyla například atletika tak populární a napínavá. Ale není to jen ve sportu, kdekoliv se rozhodneme posunout hranice, najdou se pochybovači, díky nimž v sobě najdeme sílu ukázat jim, co všechno dokážeme. Natruc.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.