Ketogenní dieta: Jak funguje a je pro každého?

Se svou hmotností je nespokojeno velké množství lidí. Většinu trápí nadváha, jíž se nedokážou zbavit. Existuje zaručené fungující řešení? Ano, najdete ho v ketogenní dietě. Co o ní ještě nevíte?

Nedostatek pohybu stojí za vznikem obezity

Málo pohybu a dostatek jídla jsou tím, co obvykle spustí nabírání přebytečných kilogramů. Hodně lidí má sedavé zaměstnání, u něhož největší fyzickou aktivitou je pohyb myší po podložce a chůze do kuchyňky, kde si uvaří čaj nebo kávu. Pokud se nepohybují ani ve svém volném čase, není divu, že se jim postupem času budou vytvářet tukové polštáře. Pro takové se nabízí ketogenní neboli keto dieta.

Jak funguje keto dieta?

Obezita je bohužel novodobým postrachem, protože s sebou přináší civilizační nemoci, jako je vysoký krevní tlak a cholesterol, problémy s cévami či srdcem. Komu na jeho zdraví záleží, ten by se měl pustit do hubnutí. Keto dieta je jednou z možností, jak toho dosáhnout. Základem této diety je nízký obsah sacharidů ve stravě, který vede ke změně v metabolickém stavu, tzv. ketóze. Díky ní je pak k nastartováno hubnutí.

Držet tuto dietu je celkem snadné, jen je třeba si zvyknout na to, že už nebudete pojídat sladké tyčinky, sladit si kávu a čaj cukrem, jíst buchty a sladké koláče a další potraviny, v nichž jsou sacharidy obsažené. Jídlo si můžete vařit sami, nebo využít již předpřipravené. Slevové kupóny na KetoDiet jsou výhodnou nabídkou, která vám poskytne stravu pro hubnutí.

Pro koho není keto dieta vhodná?

Protože se pracuje s omezeným množstvím sacharidů, je ketogenní dieta nevhodná například pro diabetiky. Neměla by se také držet zbytečně dlouho. Stačí do doby, než si člověk osvojí správné stravovací návyky. Slevové kupóny pak může využít i pro nákup sportovního oblečení, jež mu pomůže si normální hmotnost udržet pomocí pohybové aktivity.

Zdroj obrázku: Nok Lek / Shutterstock.com

Mohlo by se Vám také líbit

Diskuze je uzavřena.