Malá škola líčení – na co si dát pozor a čeho sa vyvarovat

Patříte k těm konzervativním ženám, co se líčí stále stejně už spoustu let? Nebo se nelíčíte vůbec, protože nevíte, co by vám opravdu posloužilo a podtrhlo váš přirozený půvab? Teď je ten správný čas to napravit a zjistit, jaké líčení je právě trendy a čeho se naopak vyvarovat.

Líčení, stejně jako úplně všechno kolem nás, prochází v průběhu let proměnou. Pokrok a módní diktát nezastavíš. Často stačí jen změna barvy stínů či rtěnky a hned vypadáte mnohem lépe, než dřív. Jak se tedy nalíčit podle současných trendů, aby vám to opravdu slušelo?

Základem správného líčení je ošetřená pleť

Než se začnete líčit, musí být pleť opravdu dobře vyčištěná a ošetřená vhodným krémem. Hydratační krém je opravdu základ, a to i v případě, kdy se vám pleť mastí. Zralé pleti dopřejte i sérum, dodá jí výživu a energii, takže bude vypadat mladistvěji. Teprve po důkladné ranní rutině můžete přistoupit k samotnému líčení. Nikdy se nemalujte na neošetřenou pleť, líčení pak působí poněkud ordinérně.

Jaké máte obočí?

V současné době je trendy výrazné obočí. Na ně se klade opravdu velký důraz, protože dokáže úplně proměnit výraz tváře. V žádném případě si obočí nevytrhávejte do úzké linky, pinzetu použijte jen na chloupky, které vyrůstají mimo spodní linii. Obočí má být opravdu výrazné, pokud ho máte světlé nebo poněkud řídké, je vhodné ho dokreslit. Jestli si nejste jistá, jaký tvar a barvu svému obočí dát, navštivte salon, kde vám obočí upraví.

Konturování obličeje

Aby vaše líčení vypadalo opravdu dobře, naučte se používat bronzer nebo pudr o stupínek tmavší, než je váš make-up. Díky nim se vám konturování obličeje skvěle povede. Jak na to? Začněte uprostřed čela, odtud veďte štětec, jako byste psala na obličeji číslici 3. Horní oblouček povedete podél linie vlasů k uchu, od něj směrem k nosu (zastavte se asi 2 cm od něj). Potom se štětcem vraťte zpět k uchu a podél lícní kosti až k bradě. Druhou půlku tváře konturujte stejně, jen tah zrcadlově otočíte.

Mohlo by se Vám také líbit

Diskuze je uzavřena.