Krátké vlasy jsou v módě. Ne každé ženě se však hodí.

Krátké vlasy sluší skoro každé ženě. Nezáleží na věku, ba naopak. Kratší účes je mladistvější, takže se i vy sami budete cítit a také vypadat o několik let mladší. V dnešní době je hned několik módních trendů, kvůli kterým se vyplatí o krátkém účesu uvažovat. 

Krátkých účesů je mnoho variant, vybrat si může opravdu každá žena. Některé z nich by ale neměly volit krátký sestřih kvůli typu obličeje nebo kvalitě vlasů.Pokud si nejste jisti volbou účesu, obraťte se na svojí kadeřnici, která vám určitě ráda poradí.

Nebát se změny

Většinou pro změnu střihu vlasu se rozhodujeme při větší změně v životě. Při nějaké životní události, při dovršení určitého věku, změně partnera a podobně. Nebojte se odhalit své přednosti. Zdůraznit svou ženskost a být sexy. Odvážný střih musíte pečlivě sladit i se stylingem, aby ještě více vynikl.

Ženy, které chtějí být trendy za každé situace, účesy často mění. Krátké vlasy sluší zejména těm, co mají výraznější lícní kosti, delší krk a nebo mají jemnější rysy obličeje.

Komu krátký střih poslouží a komu ne

Krátký účes ve stylu pixie sluší především drobným a štíhlým ženám. Tento střih si mohou dovolit i ženy s kudrnatými vlasy, navíc se dá pixie přizpůsobit téměř každému typu obličeje. Nevhodný je ovšem pro ženy robustní, protože nemá dostatečný objem.

I mikádo neboli bob se hodí téměř ke každé ženě, a to bez ohledu na postavu. Hodně ale záleží na tom, jak si vlasy budete česat. Můžete je nosit uhlazené směrem dozadu a dosáhnete super krátký vzhled. Nebo si je sčešte (či rozcuchejte) směrem dopředu či na stranu a hned budete mít úplně jiný vzhled i pocit. Ženy s kulatým obličejem by si rozhodně neměly vlasy podtáčet a vytvářet příliš objemné účesy. Spíš zkuste asymetrický střih.

Krátké střihy mají výhodu v jednoduchosti a rychlosti při úpravě. Jsou pohodlné, vzdušné a lehké. Velmi to oceníte, když budete někam spěchat. Krátké vlasy si stihnete v klidu i umýt, výhodou krátkého účesu je, že rychle proschne. Budete vždy upraveny a zvedne se vaše sebevědomí.

Mohlo by se Vám také líbit

Diskuze je uzavřena.