Jak vybrat šaty na ples

Plesová sezóna je již v plném proudu, páteční a sobotní večery prvních měsíců v roce patří plesům. Rozhodli jste se, že taky na nějaký vyrazíte a zjistili jste, že nemáte co na sebe? Tak je nejvyšší čas si šaty na ples pořídit.

Je tolik krásných šatů různých barev, délek i střihů, že je opravdu obtížné si vybrat. Pokud jste bezradný a nevíte si rady, které jsou pro vás ty pravé, zkuste se řídit našimi tipy. Poradíme vám jak si správně vybrat šaty na ples.

Jakou barvu zvolit

Každá z vás má svou oblíbenou barvu a je nespočet odstínů, ze kterých můžete vybírat. Pokud se bojíte vlastního instiktu, můžete se držet základního pravidla: blondýnkám jednoznačně sluší modrá, červená barva je vhodná pro tmavovlásky a tmavší blondýnky, ohnivé  a kaštanové vlasy mají jasnou volbu barvy zelenou. Pro ty co se ve výrazných odstínech necítí dobře, doporučuji černou, ta je stále elegantní a hodní se všem.

Správný střih šatů

Každá postava má své přednosti a nedostatky a správný střih šatů vám pomůže zakrýt to, co potřebujete schovat, a ukázat všechny vaše přednosti.

Pokud máte úzký pas a širší boky,je vhodná sukně od pasu dolu střižená do tvaru A, tím zakryje velké boky a zdůrazní krásně štíhlý pas.

Emipre neboli antický styl šatů upoutá pozornost na váš dekolt, sukně začínající hned pod prsy zamaskuje větší bříško, silné nohy či boky. Převážně mají horní část více zdobenou.

Střih etui je určen hlavně pro souměrnou postavu. Horní část dokonale kopíruje postavu a sukně bývá mírně do tvaru A. V případě, že jsou šaty z pevného materiálu, taky toho dokáže dost zakrýt, nebo je možné vzít si pod ně stahovací prádlo.

Marmaid střih je podobný jako etui, kopíruje vaší křivku, ale sukně se rozšiřuje až od kolen. Tato volba perfektně ukáže všechny vaše svůdné křivky.

Tip: Vyberte si stylové dlouhé společenské šaty.

Ramínka slabá nebo široká?

Pro vás dámy, co máte široký dekolt a ramena, jsou vhodná širší ramínka, která opticky zúží váš dekolt. Ostatní si mohou dovolit ukázat dekolt odvážněji a pořídit si ramínka úzká. Při volbě korzetu bez ramínek se ujistěte, že vám šaty padnou  v pase, aby vám budou klouzat při tanci dolů.

Náš tip: Silnější ženy by měly volit masivními šperky, drobné náramky a řetízky nevyniknou.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.