Tipy na svatební dekorace, které si vaši hosté opravdu zapamatují

Asi každá z nás chce, aby její svatební den byl jedinečný. Od úvodního svatebního proslovu až po nápadité svatební dekorace, jež celé události dodají onu kýženou atmosféru. A právě na ně se dnes zaměříme. Z našich tipů si tak docela jistě vyberete.

Zaměřeno na stolování

Svatební oběd bývá hlavní událostí celého dne. A ve hře by tak určitě nemělo být jen známé jezení vývaru s knedlíčky děrovanou lžící nebo proslov svědka. Možností je totiž mnohem více.

Vneste do svátečního oběda trochu legrace

Můžete si například nechat vyrobit speciální lžíce na polévku. Ozdobte je svými iniciály nebo čímkoliv jiným, co vás právě napadne. Takové lžíce mohou být děrované (aby si zápolení se zrádným pokrmem užili dosytosti všichni hosté), zdobené folklórními motivy apod. Jako bonus zůstanou všem zúčastněným jako milý suvenýr.

Ukažte hostům jejich místo skutečně nápaditě

Jmenovkám ve formě malých bílých vizitek s textem už naštěstí dávno odzvonilo. Bývají nevzhledné, navíc se po vyjmutí z talíře všude pletou… O něco málo lépe jsou na tom ty z nejrůznějších přírodních materiálů – tedy pokud se vám je povede šikovně zařadit do výzdoby svatební tabule. Ovšem proč nevsadit na něco, co by bylo možné jednoduše sníst?

Vyzkoušejte třeba miničokoládičky se jménem nebo jiným vlastním textem, jež každému hostu položíte na jeho místo jako jmenovku. Nejenom, že se nebudete muset starat o to, „kam s nimi“, ale jako bonus získáte i zajímavý sladký předkrm pro své svatební menu. A to rozhodně ocení nejeden gurmán.

Vsaďte na ty správné doplňky

Svatební tabuli můžete pozvednout na mnohem vyšší úroveň také použitím těch správných textilních doplňků. První na řadě je určitě běhoun, jež dodá celé kompozici punc luxusu a elegance. Ale zapomeňte na to, že by se k němu jako doprovod hodily obyčejné papírové ubrousky! Ani ty sebeluxusnější se totiž nevyrovnají těm látkovým. A vůbec není nutné si je kupovat, snadno si je totiž lze i zapůjčit.

Když chcete jednoznačně zazářit

Chcete veskrze moderní trend? Pak to budou zcela jistě svítící písmena jako svatební dekorace. Zapomeňte na časy, kdy tomuto odvětví hrdě vévodila ta papírová, vytvářená ve stylu DIY: ta svítící zaručeně nikdo nepřehlédne a s jejich pomocí můžete označit celou řadu věcí.

  • Vytvořte z nich své iniciály jmen a použijte je jako základní prvek výzdoby.
  • Použijte stručné a krátké nápisy pro lepší orientaci hostů (třeba BAR).
  • Vyzdobte s nimi obřadní síň.
  • Označte s nimi stranu ženicha a nevěsty u svatební tabule.

Abyste však dosáhli žádoucího efektu, měli byste při výběru těchto dekorací dbát na několik důležitých faktorů. Ve hře je zejména jejich velikost. Optimální výška by se měla pohybovat okolo jednoho metru. Jedině tak budou vždy perfektně vidět opravdu odkudkoliv. A dbejte rovněž na jejich masivnost, aby je nepokácel žádný závan větru nebo nešikovné projití rozjařeného hosta. 10 kilogramů je takové bezpečnostní minimum, to nám věřte.

Chtějte rovněž písmena použitelná ve vnitřních i vnějších prostorách, svítící barvou teplá bílá.

Jejich světlo vás tak nebude řezat a štípat do očí, a jako bonus vykouzlí na celé svatbě přívětivou atmosféru. A abychom nezapomněli, vždy trvejte na jejich zapojení do elektrické sítě. Písmena na baterie totiž vydrží plnohodnotně svítit jen krátce, a poté už bude jejich efekt zanedbatelný.

Náš tip: půjčovnu na svítící písmena vybírejte neméně pečlivě

Dbejte zejména na to, aby vám poskytla dostatečně dlouhou dobu zápůjčky, a to ideálně za jednotnou cenu. Písmena určená pro sobotní svatbu byste tak měli obdržet nejpozději ve čtvrtek, a termín jejich vrácení by se měl odehrávat nejlépe v úterý. Budete tak mít na vše dost času a vyhnete se přešlapům nebo zbytečnému spěchu.

A nezapomeňte se poptat ani na balení. Jedinou správnou volbou jsou kartónové krabice s výplní. Díky nim se vyhnete možnému poškození písmen ještě před samotnou výpůjčkou. Nikdo totiž nechce mít na své svatbě nápis LOVE bez funkčního O.

Zdroj obrázku: Crazy Bride / Shutterstock.com
Zdroj obrázku: Crazy Bride / Shutterstock.com

A co na to všechno vaše prstýnky?

Pečlivě je vybíráme, přeměřujeme a leštíme… abychom je nakonec při samotném obřadu jen neromanticky vytáhli z krabičky. No uznejte – není to trochu škoda? Vaše důkazy lásky si zaslouží mnohem víc. Dopřejte jim nápaditou dekoraci v podobě originálního svatebního polštářku!

Klasikou je samozřejmě obyčejný bílý saténový, ale mnohem větší službu vám udělá nějaký s vyšitým vzorem nebo dokonce iniciály. Opravdu noblesní modely pak disponují krátkými stužkami nebo jinými jistícími prvky, díky nimž zůstanou prstýnky na svém místě i ve chvíli, kdy nositel polštářku ztratí rovnováhu.

Klidně tak svěřte tuto důležitou úlohu své malé neteři nebo synovci. Zakutálených šperků už se nikdy nebudete muset bát. To vám garantujeme. A samotný polštářek vám samozřejmě zůstane jako milá vzpomínka na váš nejbáječnější den v životě.

Svatební pokladnička jako ona příslovečná půvabná tečka

Posledním důležitým bodem, který je třeba vyřešit, jsou svatební dary. V dnešní době je moderní chtít od svatebčanů zejména peníze. Současná doba nám totiž dává tolik možností, že pračka nebo třeba zájezd do wellness centra, už se jako luxusní dar spíše nepočítají. Navíc nikdy není jasné, zda se dárci strefí přesně do vkusu a aktuálních přání a potřeb obdarovaných. A co si s tím tedy počít?

Zapomeňte na nepříjemné vybírání obálek. Místo toho postavte na viditelné místo opravdu velkou pokladničku opatřenou vhodnou dekorací a nechte na ostatních, kolik vám do ní přispějí. A večer ji pak můžete použít třeba na lístky do tomboly.

Zdroj obrázku:
Alexaner Tolstykh / Shutterstock.com

Mohlo by se Vám také líbit

Diskuze je uzavřena.