Jak na vyšetření prsou

Vyšetření prsou by mělo být nedílnou součástí života každé z nás. Zdraví máme jen jedno a je tedy potřeba o něho řádně pečovat. Rakovina prsu je častým strašákem žen a dívek bez ohledu na věk, protože se tato zákeřná nemoc neptá a dokáže potrápit mladé dívky ženy v letech. Vyšetření prsou můžete provádět samy doma, takže nemusíte nikam chodit. Díky němu se vám může podařit včas odhalit možné zdravotní problémy.

Jak na domácí vyšetření prsou

Vyšetření prsou byste si měli provádět mezi pátým a desátým dnem od začátku vaší menstruace. Snažte se na to myslet a provádějte jej pravidelně jednou měsíčně. Zabere vám to jen několik málo minut, ale může vám to zachránit život.

Postavte se před zrcadlo

Na začátku vyšetření si stoupněte před zrcadlo a pečlivě si prohlédněte celou přední stranu vašeho hrudníku. Věnujte pozornost změnám barvy kůže a změnám barvy nebo tvaru bradavky. Vaší pozornosti by neměly uniknout jakékoli nerovnosti kdekoli v oblasti prsou nebo podpaží. Pozor si dejte na výtok z bradavky či zarudnutí nebo změny pórů vaší kůže.

Položte se na záda

Ve druhé části vyšetření prsou si lehněte na záda a lehce se přetočte na levý bok. Levou rukou poté zkontrolujte pravou podpažní jamku a pozornost věnujte i vnějšímu kraji prsu. To samé poté opakujte na druhou stranu. Pak se položte na záda a prsty prohmatejte vnitřní části obou prsů.

Posaďte se

Na závěr vyšetření se posaďte a prsty krouživými pohyby vyšetřete oblast  nacházející se pod klíčními kostmi. Při vyšetření se snažte střídat intenzitu tlaku, díky čemuž se vám podaří prohmatat různé vrstvy prsou. Celé vyšetření používejte krouživé pohyby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *