Dvojí život v manželství

Jsou manželství pevná a více méně šťastná. A pak jsou manželství, která jsou taková jen zdánlivě, pod povrchem to bublá a nejméně jeden z partnerů rozehrál hru na třetího. Zdaleka nejhorší variantou je situace, kdy si žijete v pro vás spokojeném manželství, a to přesně do chvíle, kdy jen zdánlivá maličkost odhalí děsivou pravdu: manžel (ale i manželka) žije už nějaký čas dvojí život.

To, co jsme ještě donedávna znali jen z béčkových amerických filmů je čím dál častěji českou realitou. Manžel má doma full servis, přesto ho něco nutí hledat nový vztah. Často pak v novém vztahu setrvává i roky, pořídí si s milenkou dítě, žije ve dvou rodinách současně. Tento scénář skutečně praktikují obvykle muži, ženy mívají milence, od něhož se spořádaně vrací do rodiny, k manželovi a dětem.

Proč žijí dvojí život

Důvody jsou pro každé pohlaví více méně stejné. Je to potřeba zvýšit si sebevědomí, touha po lichotkách, možná po dobrodružství, hledání toho, co v manželském stereotypu chybí. Dost často je to zoufalá potřeba lásky, protože nám dojde, že jsme uvízli v manželství s nevhodným protějškem, ale už přišly děti a trhat pouta je bolestivé.

Začne to nevinným flirtem, který přeroste přes hlavu. Najednou je nám někde s někým líp, než v “oficiálním” vztahu. Pak milenka otěhotní…

Když to praskne

Podváděná žena si vyčítá, jak mohla být tak slepá a  hloupá. Přece není možné ničeho si nevšimnout! Je. Jednak svému muži naprosto důvěřujete, navíc každodenní kolotoč práce – děti – domácnost vás omráčí natolik, že si neuvědomujete žádnou změnu. A je pravda, že muž, který podvádí (ale i žena) je najednou pozornější, ochotnější. A vy máte radost, že je na vás tak hodný. Nechcete ho podezírat.

A muž? Nemusí být nutně bezcharakterní, nemorální padouch. Může být jen zoufalý chlap, kterého děsí rozhodování, protože ví, že tak jako tak někomu hodně ublíží. Proto ho odkládá, až se zaplete do sítí dvojího života.