Dovolená s batohem na poslední chvíli? Víme, jak se sbalit pod deset kilo!

Na poslední chvíli jste se rozhodli využít posledních letních dní a vydáváte se po vlastní ose s batohem na zádech? Nebo letíte nízkonákladovou linkou jen s příručním zavazadlem? Pak se vám budou hodit naše tipy, se kterými se sbalíte tak úsporně, jako ještě nikdy!

Oblečení jen pomálu

Pokud jedete na týdenní dovolenou, vystačíte si s deseti kousky oblečení. Základem jsou samozřejmě trička a kalhoty a sukně (styl volte podle toho, zda jedete k moři nebo na hory), kraťasy, plavky, spodní prádlo… Připravte si hromádku oblečení, které byste si chtěli na dovolenou vzít. A poté hromádku zmenšete na polovinu. Nebojte se – u moře si vystačíte akorát a pareem a plavkami. A když bude třeba, můžete si cokoliv přeprat.

Tip: Na bolf.cz najdete stylové džínové bundy ideální na cesty, pánské i dámské košile, teplákové soupravy a stylové doplňky.

Jak sbalit hygienické potřeby?

Samozřejmě se bez kosmetických přípravků neobejdete. Ale sbalte je chytře. Buď si je připravte do menších lahviček a tubiček, nebo si s sebou sbalte přípravky, které jsou z větší části spotřebované. A dovolené se spotřebují a prázdné lahvičky vyhodíte. Kosmetickou taštičku nechte doma – vystačíte si s uzavíratelným sáčkem.

Před balením si připravte kufr

Připravte si kufr, se kterým budete cestovat. Vyberte si spíš menší zavazadlo. A až poté začněte balit. Abyste se do něj vešli, budete nuceni vše nedůležité vyřadit.

Jak správně balit?

Nejprve do kufru naskládejte objemné věci. Mezery potom vyplňte těmi menšími. Díky tomuto triku se toho do kufru vejde víc – vyzkoušejte ho! Nejobjemnější kusy oblečení do kufru nedávejte, ale vezměte si je v den cesty na sebe.

Knížky s sebou netahejte

Ano, víme, že jindy než na dovolené si knihu nepřečtete. Ale proč zbytečně táhnout balík knih, když si můžete vzít jednu čtečku?

A na strýčka příhodu se klidně vykašlete

Dnes už po celém světě pořídíte to stejné, co doma. Takže věci, které si nejste jisti, zda budete potřebovat, nechte doma. A když bude třeba, určitě najdete obchod, kde danou věc pořídíte.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.