Co je dobré dělat a co ne při jarním detoxu?

Stále více lidí v současné době přemýšlí o jarním detoxu, jehož úkolem je odplavit z těla škodlivé látky, jež se v něm usadily po letošní dlouhé zimě. Ačkoli nám kalendářně vládne jaro, pokud se podíváte z okna, můžete mít v těchto dnech opačný dojem – na mnoha místech sněží, obloha je zbarvená do šeda, všude panuje tma a co se teplot týče, je to spíše na zimní bundu a kozačky. Díky počasí se mnoho z nás cítí pod psa, máme špatnou náladu, jsme unavení a na někoho dokonce padla i jarní deprese. Pokud i vy zvažujete, že se pustíte do jarní detoxikace vašeho těla, pak jste tu správně a rozhodně neodcházejte, dokud si nepřečtete tento článek!

Uvažujete o jarním detoxu?

Tělo zbavené všeho špatného rozhodně není špatný nápad, ba naopak. Letošní zima byla dlouhá a dá se říci, že se ještě nevzdala svého slova, neboť za okny neustále panuje počasí, které bychom čekali spíše v zimě. Pokud chcete své tělo zbavit zplodin, které se v něm usadily a nehodlají samy od sebe odejít, pak si přečtěte, jak správně postupovat při jarním detoxu. I když se to možná na první pohled jeví jako jednoduchý úkol, zdání někdy klame!

Při detoxu je důležitý jídelníček

Při detoxikaci těla a organismu je jednou z nejdůležitějších věcí jídelníček. Celkově by měl detox trvat 10-14 dní dle vašich potřeb a během této doby byste se měli stravovat dle následujících pravidel:

  • pijte 2x více čisté vody, nežli jste běžně zvyklí
  • snažte se během dne sníst velké množství ovoce a zeleniny
  • pokud to není nezbytně nutné, vyhněte se masu a nahraďte jej něčím jiným
  • zapomeňte na sladkosti a jiná lákadla, typu brambůrky atd
  • nepijte alkohol a to ani v rozumném množství

Hodně spěte a odpočívejte

Nedílnou součástí tohoto procesu je spánek a odpočinek, kterého byste si měli dopřát opravdu dostatek. Určitě se v tomto ohledu nešiďte a dopřejte tělu tolik spánku a relaxace, o kolik si řekne. Těch 14 dní to bez svého obvyklého tempa určitě vydržíte, pak se můžete vrátit k tomu, na co jste zvyklí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *