Chcete zhubnout? Hubněte v bazénu!

Všichni víme, že když se rozhodneme zhubnout, musíme do každodenního režimu zařadit i pravidelný pohyb. Bez něj se sice také zbavíte nějakého toho kilogramu, efekt ale rozhodně nebude tak výrazný, jako když začnete cvičit nebo sportovat.

Někdy ovšem může být těžké najít takový pohyb, který nebude zatěžovat klouby, což je například u velké nadváhy hodně důležité, ale bude natolik intenzivní, že nám ztenčí vrstvu podkožního tuku..

Proč si vybrat plavání

Je pravda, že kromě dopadu na postavu má plavání i velmi příznivý vliv na psychiku, hotový balzám na duši. Tělo je ve vodě nadlehčováno, takže vám pohyby nepřipadají tak obtížné, svaly se uvolní i protáhnou, mysl se příjemně zklidní. Během letních měsíců navíc můžete chodit plavat do přírody, vodních ploch je u nás požehnaně. Plavání vás bude bavit i během dovolené u moře, dá se říct, že jde o pohyb, který nikdo nepovažuje za vynucený, většinu z nás plavání baví a užíváme si ho.

Účinný spalovač kilojoulů

Když budete plavat poctivě tak, abyste byli skutečně zadýchaní, můžete během hodiny spálit i více než 3000 kJ, což například ve srovnání s chůzí představuje zhruba dvojnásobek. Při plavání navíc určitě procvičíte všechny svaly, u chůze jen pokud použijete trekingové hole.

Jestliže budete chodit plavat 2 – 3x týdně, může být úbytek tuků významný. Jestliže ovšem budete chodit plavat denně do chladné vody, může mít plavání na tuky úplně opačný efekt. Když je tělu zima, má tendenci si tuky udržet, což by mohl být právě důvod, proč vaše špíčky nemizí.

Na stylu plavání příliš nezáleží, efektivního spalování ale dosáhneme v bazénu s teplejší vodou a při intenzivním plavání bez přestávky, dlouhém nejméně 30 minut. V té době začíná útok na vaše tukové zásoby a ty se začnou rozpouštět. A nejen to – pravidelné plavání vám zpevní postavu a příjemně ji vytvaruje, takže získáte velkou dávku sebejistoty.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.