Účinné cviky pro ploché břicho

Ploché břicho s vyrýsovanými svaly je toužebným snem mužů i řady žen. Jenže ne vždy je čas zajít si zacvičit do fitka. Proto přijdou vhod účinné cviky pro ploché břicho, které se dají cvičit individuálně, doma nebo třeba na dovolené.

Každý cvik, aby byl účinný, musí být provedený správně technicky. Jen tak bude opravdu efektivní a bezpečný. Během cvičení potřebují svaly mnohem víc kyslíku, proto je také velmi důležité naučit se správně dýchat. I když není správné dýchání zpočátku vůbec jednoduché, je nutné je zvládnout.

Cviky na ploché břicho

Následující cviky, pokud je budete dělat správně, vám k plochému břichu pomůžou rychleji. Chce to jen trpělivost a hlavně pravidelnost. Vyzkoušejte je.

Zkracovačky s nohama ve vzduchu

Jistě znáte klasické zkracovačky na posilování šikmých břišních svalů.  Mnohem účinnější je ale varianta s nohama ve vzduchu. Sedněte si na podložku v mírném záklonu a opřete se o ruce položené vedle trupu. Natáhněte nohy a postupně je přitahujte k hrudníku, ovšem neustále je udržujte ve vzduchu. Nesnažte se cvičit rychle, spíš se soustřeďte na co nejdokonalejší provedení cviku.

Zvedání nohou ve visu

Tenhle cvik  je jedním z nejpoužívanějších a také nejúčinnějších při tréninku břicha. Zavěste se na hrazdu, tělo nechte zcela přirozeně viset (nohy by se v nataženém stavu neměly dotýkat země), paže propněte. V této poloze začněte pomalu zvedat nohy s vědomým zapojením břišních svalů. Pohyb musí vycházet z kyčlí. Zvedněte nohy jak jen to jde, aby došlo ke  kontrakci břišních svalů. Vydržte 1 – 2 a pak pomalu nohy spouštějte. 

Plank (prkno)

Tenhle cvik není vůbec nutné představovat, jistě si ho vyzkoušel každý, kdo aspoň trochu cvičí. Plank neboli prkno, je skvělý stabilizační cvik, na zpevnění středu těla (core) a všech svalů okolo. Při správném provedení je nejdůležitější držet hlavu, záda i zadek v jedné rovině, neprohýbat se ani dovnitř ani ven.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.