4 zimní tipy jak se udržet fit

Zima je konečně tady! Zatímco někdo má chladné měsíce zasypané sněhovou pokrývkou v oblibě, jiný jim nemůže přijít na chuť. Nechceme prostřednictvím dnešního článku nabádat k tomu, abychom zde otevírali debatu odpůrců a milovníků zimních měsíců. Naopak se chceme věnovat tomu, jak se v zimě udržet fit. Mnozí z vás nemají v plánu strávit zimní měsíce před televizí a pokud i vy patříte mezi ně, pak je dnešní článek určený právě vám!

Zimní aktivity, aneb jak se udržet fit?

Děsí vás představa dlouhých zimních večerů, které jsou předzvěstí nekontrolovatelných náletů na ledničku, což by mělo za následek přibírání na váze? Je vám proti srsti celé měsíce sedět doma a dívat se na to, jak vaše tělo pomalu kyne? Nebojte se, nenecháme vás v tom! Máme pro vás pár tipů, jak se udržet fit i v době, kdy za okny bude panovat sněhová bouře!

Tip první: Zavítejte do posilovny

Jednou z možností, jak udržet své tělo v dobré kondici, je předplatit si na zimní měsíce permanentku do fitka a pravidelně si tak dávat pořádně do těla. Vybírat si můžete z pestré palety strojů a pomůcek, s nimiž lze cvičit a díky kterým se zapotíte. Nejenže tak uděláte něco dobrého pro své zdraví, ale navíc nevyjdete z formy a ještě se můžete seznámit s někým, kdo se poplaví na stejné vlně!

Tip druhý: Hurá do vody!

Kde jinde si můžete protáhnout tělo a trochu potrápit fyzičku i přes to, že je venku -10 stupňů a z oblohy se snáší velké vločky, nežli právě v krytém bazéně? Dát si několik bazénů klidnějším i svižnějším tempem vás pořádně rozpohybuje!

Tip třetí: Projděte se

Jestliže nechcete, aby vaše fyzička přes zimu zakrněla, máme pro vás další tip, jak se udržet fit. Nepatříte-li mezi sportovní nadšence, není nic jednoduššího, nežli se v zimě pořádně obléknout a jít se projít. Nezáleží na tom, zda půjdete sami, vezmete s sebou kamaráda nebo u toho vyvenčíte psa. Nejenže si pročistíte hlavu a přijdete na jiné myšlenky, ale zároveň rozpohybujete tělo.

Tip čtvrtý: Využijte sníh!

Pokud bude letošní zima natolik štědrá, že se konečně dočkáme i nějakého toho sněhu, pak neváhejte a této sněhové nadílky jak se patří využijte. Pokud přemýšlíte, jak se udržet fit, pak zabalte zimní výbavu a vydejte se na hory. Mezi nejoblíbenější zimní sporty patří lyže i snowboard, vyhýbat se nemusíte ani bruslení na ledě nebo běžkám.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.