3+1 tipů na dárky z cest

Také si na dovolené pokaždé lámete hlavu s tím, jakou pozornost přivézt rodině a přátelům? Vybrat originální dárek bývá často nemožné. Připravili jsme pro vás přehled zemí a pro ně typických suvenýrů, kterými nezklamete. Zaručeně.

Turecká džezva

Pokud jste se vydali užít si sluníčka do Turecka, potěšte dárkem milovníka kávy. Turecko je vyhlášené řemeslnou výrobou produktů z mědi a specifickým způsobem přípravy kávy zároveň. Tu nechávají přejít varem v měděné konvičce nazývané džezva. Obrovský výběr nabízí na Velkém bazaru v Istanbulu – jeho návštěvu určitě nevynechejte!

Jantar – baltské zlato

Jantar je považován za polské národní bohatství a šperky z něj jsou skvělým dárkem z krajiny našeho severního souseda. Prodává se ve stovkách obchodů po celém Polsku a klenotníci rozeznávají více než 80 barevných variací tohoto vzácného nerostu. Traduje se, že své majitelce přináší štěstí, proto dobře rozmyslete, kterou z dam jím obdarujete.

Z Řecka jedině olivový olej

Láska a přátelství prý prochází žaludkem. Věnujte svým blízkým něco chutného a zdravého zároveň. Řecko se pyšní produkcí toho nejkvalitnějšího panenského oleje lisovaného z plodů olivovníku. Ten tvoří základ nejen tradiční řecké kuchyně, ale denně jej používají hospodyně z celého světa. Pokud se nechcete vláčet se skleněnou lahví, vyberte třeba některý z kosmetických výrobků na bázi olivového oleje.

Nejoriginálnější nakonec

A že už jste všechny zmíněné suvenýry darovali? Máme pro vás jedno eso v rukávu! Každý si přece z dovolené přiváží spoustu fotek – stačí je jen kreativně ztvárnit a originální dárek je na světě. Dejte fotkám podobu plakátu, fotoknihy, kalendáře nebo třeba pohlednice. A nemusíte být zrovna grafik. Profesionální tiskárny nabízí na svých stránkách vytvoření fotoproduktů pomocí jednoduchých šablon. Nebojte, zvládne to úplně každý: zkuste třeba fotoknihy.net.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.