Jak zapadnout do kolektivu v nové práci?

Nastupujete do nové práce, těšíte se na změnu a zároveň přemýšlíte, jak zapadnout do kolektivu. Právě vidina nových kolegů a zaujmutí pozice nováčka je pro spoustu lidí děsivá. Zatímco pro někoho není seznamování se s cizími lidmi žádný problém a naopak se v těchto vodách pohybuje zkušeně a s noblesou, pro jiného je to doslova noční můra. Pokud se chystáte do nového zaměstnání a řešíte, jak zapadnout do kolektivu, pak jste tu správně. Víme, že začlenit se není vůbec jednoduché, proto se vám pokusíme poradit, jak to zvládnout na jedničku!

Pár rad, jak zapadnout do kolektivu

Nezáleží na tom, zda je vaší novou prací pozice sekretářky, kuchařka ve školní jídelně, dělnice u stroje nebo učitelky ve škole. Tak či onak vás nástup do nového zaměstnání vystavuje seznámení se s novými lidmi, mezi než byste ve svém vlastním zájmu měli zapadnout. V opačném případě to pro vás bude stresující, nemluvě o tom, že i mezi dospělými se často řeší žabomyší války, které vám na klidu rozhodně nepřidají.

Rada první: úsměv!

Pokud do nové práce přijdete zamračení a budete se tvářit, jako by vám někdo šlápl na kuří oko, věřte, že dobrý dojem neuděláte. Spíše naopak. Je totiž dokázáno, že úsměv funguje jako magnet. I vy musíte uznat, že člověk s úsměvem na tváři je daleko sympatičtější nežli ten, kdo se mračí a tváří jako přejetá škeble.

Rada druhá: zdrženlivost!

I když jste možná přátelské povahy a nejradši byste si hned se všemi tykali, v nové práci se to nehodí. Noví kolegové by na vás asi nekoukali nejlépe, pokud byste jim hned nabízeli tykání, obzvláště v případě, kdy by byli starší. Proto si nabídku tykání nechte na později nebo počkejte, až vám ji nenabídnou sami.

Rada třetí: podřadnost!

V bývalé práci jste sice byli na předních příčkách a v tom, co jste dělali, jste možná byli ze všech nejlepší. Jenže teď už nejste ve svém bývalém zaměstnání a jste na pozici nováčka. Od toho se určitě neočekává, že si bude stůj co stůj prosazovat svůj názor. Uvědomte si, že jsou tu služebně starší kolegové, kteří nad vámi mají navrch.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.