Tipy, jak se zbavit rýmy

Když člověku život znepříjemní rýma, může si být jistý, že ho čeká hodně protivný týden. Je totiž známou věcí, že rýma trvá léčená týden a neléčená sedm dní. Přesto jsou způsoby, jak se zbavit rýmy rychleji.

Rýma nás přepadne ve chvíli, kdy je organismus oslabený, například mrazy či stresem. To pak přilétne kapénka s rhinoviry a je zle. Pokud to ale nevzdáte, máte šanci, že je za pár dní po rýmě. Prozradíme, co dělat.

Smrkejte

Možná zní tato rada trochu podivně, ale spousta lidí neustále popotahuje než by se zbavila hlenu hned, když se objeví. Tím si ale viry udržjete pěkně v teple své nosní sliznice a rýma ne a ne odeznít. Takže smrkejte. Do papírových kapesníků a těch se hned po použití zbavte.

Pokud se vám hlen usadil v dutinách a nechce se mu ven, zkuste páru. Napařením se dutiny uvolní a rýmy se zbavíte mnohem rychleji. Knapaření si připravte buď solný roztok nebo přidejte tea tree olejíček, výtažek z máty nebo eukalyptu. Pomůžou i bylinky –  třeba máta, šalvěj, heřmánek, prostě každá, jejíž silice mají antiseptický nebo dezinfekční účinek.  

Solný roztok má víc použití

Když v horké vodě rozpustíte kuchyňskou sůl a tu pak budete inhalovat, hleny se uvolní a odtečou. Zároveň se hydratuje nosní sliznice. Stejně účinná je nosní sprcha. Při takovém použití nechte solný roztok nejprve trochu vychladnout, nesmí být horký, spíš vlažný. Pak si naplňte konvičku na vyplachování nosu (nebo jinou s dlouhou hubičkou), přitiskněte si ji k jedné nosní dírce  a nakloňte se nad umyvadlem nebo nad vanou tak, aby roztok mohl volně odtékat druhou dírkou. Během proplachování nosu dýchejte ústy roztok nepolykejte. V polovině proplachu dírky vyměňte, nejdříve se ale co nejvíc vysmrkejte.

Jestliže nejste na nosní sprchu dost odvážní, můžete si solný roztok aplikovat do nosních dírek rozprašovačem. Podstatné je, že se sůl dostane ke sliznici a vydezinfikuje ji.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.