Jak vybrat matraci pro miminko

Pro své miminko vše pečlivě vybíráte a zvažujete, co je pro něj nejlepší, a to i v případě že zařizujete jeho pokojíček. Stejně tak to platí i pro výběr matrace. Vaše miminko naspí až 4 tisíce hodin za rok. Během spánku jeho tělíčko roste a nabírá síly, proto rozhodně kvalitu matrace nepodceňujte. Pro zdárný vývoj dítěte je právě kvalitní matrace velice důležitá.

Kvalitní jádro pro páteř

Jelikož  páteř miminka je stále ve vývinu, myslete při výběru na podporu tělíčka. Vyhněte se příliš tvrdým matracím, které nejsou schopné snižovat tlak na páteř, stejně tak není vhodná  hodně měkká matrace. Důsledkem měkké matrace by mohla být skolióza páteře. Ideální volbou je pro vás matrace s bodově elastickým jádrem, která se dokonale dokáže tělíčku dítěte přizpůsobit.

Vhodný materiál a prodyšnost

Díky prodyšnosti se vám miminko nebude přehřívat a nebude tak docházet k nahromadění oxidu uhličitého a jeho  následnému vdechování. I na to při výběru berte zřetel. Pokud jde o materiál vhodný na matraci pro miminko, může volit z těchto:

Pěna Cellpur – rychle odvádí vlhkost, dítě se nepotí ani nepřehřívá, zajišťuje tak dítěti optimální klima. Tato pěna je z přírodního materiálu.

Paměťová pěna  – je mimořádně prodyšná a dokonale kopíruje křivky tělíčka vašeho miminka.  Visko-elastická pěna dokonale reaguje na tlak a teplo.

Přírodní latex –  Vhodný pro alergiky, má antiseptické účinky ( zabraňuje šíření roztočů a bakterií), vyrovnává teplotu a má dobrou bodovou elasticitu. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena a je měkčí.

Potah matrace

Stejně jako matrace i její potah musí splňovat nároky na prodyšnost a zároveň by měl zamezit proniknutí vlhkosti do vnitř jádra matrace. Potah musí být snímatelnost, aby se dal prát, tak svému děťátku zajistíte stále hygienicky čisté prostředí. Vyhněte se použití přídavných neprodyšných podložek.

 

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.