Bláznivé vánoční tradice, které se drží ve světě

Štědrý den je skoro za dveřmi, což nás přimělo napsat článek na téma bláznivé vánoční tradice, kterým se společně naladíme na tu správnou atmosféru vánočních svátků. Nebo možná ne? Až se totiž podíváte o několik řádků níže, budete možná překvapeni, jaké tradice se ve světě drží. A jestli jste si mysleli, že naše tradice jsou netradiční a bizarní, pak teprve budete valit oči!

Bláznivé vánoční tradice, které u nás nemáme

Tradice a zvyky k Vánocům zkrátka patří. Zatímco u nás se rozkrajuje jablko nebo lije olovo, ve světě dělají v ten samý čas úplně jiné bláznoviny. Budete se divit, jaké bláznivé vánoční tradice se ve světě dodržují!

 • Etiopie

  Věděli jste, že v Etiopii nedostávají dárky 24. prosince jako tady u nás, ale Vánoce tam slaví až v lednu? Konkrétně v noci z 6. na 7. ledna, kdy je tu zvykem obléknout se do bílého a chodit na několikahodinové mše. Rovněž zde dodržují 40ti denní půst, po kterém následuje obrovská hostina.

 • Island

  Zatímco my máme jen jednoho Ježíška a v Americe zase mají jen jednoho Santu Clause, v Indii věří hned na 13 vánočních chlapíků, kteří zde dva týdny před Štědrým dnem nosí dárky. Dárečky se zde nedávají pod stromeček, ale do ponožek umístěných na oknech.

 • Japonsko

  Zajímavostí je, že v Japonsku vůbec neslaví Štědrý den, který pro ně představuje naprosto obyčejný den jako každý jiný. I přesto ale mají takovou bláznivou tradici, kdy jde celá rodina do oblíbeného KFC a zde si objednají speciální vánoční kyblík. Inu, to je opravdu bláznivá vánoční tradice.

 • Bulharsko

  V Bulharsku je zvykem připravovat na Štědrý večer k večeři lichý počet tradičních bezmasých jídel. Nejčastěji zde připravuji plněné papriky, rolády z vinných listů nebo zelí. Jako třešničku dodáme, že jakmile je po večeři, nesmí se sklízet ze stolu, aby se z něho mohli během noci najíst i zemřelí příbuzní.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.