5 důvodů proč byste měli začít cvičit již dnes!

Mnoho z vás si určitě někdy řeklo, že se sebou chtějí něco udělat, ale nikdy se nedostali dál, nežli za plány vymyšlené v hlavě. Možná bylo vaší motivací zhubnout, možná jste chtěli zvýšit svou fyzickou kondici a mnozí z vás třeba chtěli udělat dojem na někoho druhého. Je jedno, proč jste se rozhodli začít s nějakou fyzickou aktivitou, důležité je přesunout se od plánu k činům. Přečtěte si hned 5 důvodů, proč byste měli začít cvičit již dnes!

Proč začít cvičit již dnes, aneb konec výmluv!

Také patříte k lidem, kteří sami sobě neustále opakují, že začnou cvičit, ale nikdy své plány nebo předsevzetí nedotáhnete do konce? Vydržíte třeba jen několik dní a poté se zbaběle vzdáte? Tak s tím je teď konec! Děláte to přece pro sebe, tak se přestaňte vymlouvat a začněte konečně něco dělat. Následujících 5 důvodů proč začít cvičit již dnes vás k tomu zaručeně nakopne!

Důvod první: využijete volný čas

Hned prvním důvodem, pro který stojí za to začít cvičit již dnes, je efektivnější využití volného času, který byste jinak strávili sezením u počítače nebo sledováním nudných pořadů v televizi. Takhle se budete hýbat a ne kynout na gauči v obýváku.

Důvod druhý: budete mít lepší pocit sám ze sebe

Pokud jste se již několikrát pokoušeli začít se cvičením a pokaždé to skončilo katastrofálně, máte teď pořádnou motivaci dotáhnout to do konce. Stanovte si určitý cíl, který si budete chtít splnit a jakmile se vám to povede, odměňte se něčím, co vám udělá radost.

Důvod třetí: poznáte nové lidi

Samozřejmě pouze v případě, pokud své tělo nebudete dřít o samotě doma, aniž by vás u toho někdo sledoval. Pokud si vyrazíte zaplavat do bazénu, zacvičit si do fitness centra nebo potrápit své tělo do posilovny, určitě tam narazíte na spoustu lidí, kteří budou mít stejné zájmy a cíle jako vy. Seznamování pak bude doslova malina.

Důvod čtvrtý: zhubnete

Spousta lidí začíná cvičit z jednoho důvodu: chtějí zhubnout. Máte-li i vy takový cíl, pak věřte, že pokud začnete a vydržíte, pak se nějakých kil navíc určitě zbavíte. Nemůžete sice čekat zázraky za noc, protože takhle to bohužel nefunguje, ale po měsíci by nějaké změny na váze nebo centimetrech určitě měly být vidět.

Důvod pátý: zvýšíte si fyzickou kondici

Cvičení posiluje tělo, zpevňuje svaly a zvyšuje fyzickou kondici. Možná vám dělá problém vyjít několik pater do schodů a v cíli vždycky funíte jako parní lokomotiva. Jakmile začnete s pravidelným pohybem, pak se vaše kondice zlepší. I to je dobrý důvod k tomu, proč začít cvičit již dnes a vydržet.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.