Zázraky bambuckého másla – univerzální využití v péči o pokožku, tělo i vlasy

Bambucké máslo je pro vlasy a pokožku lidského těla učiněný poklad. Tento africký zázrak pochází ze stromu zvaný máslovník (shea tree či karité), z jehož ořechů se bambucké máslo získává. 

V kosmetice se používá stoprocentní tuk, který se dá poměrně snadno sehnat ve větších drogeriích nebo v lékárně. Bambucké máslo obsahuje řadu cenných mastných kyselin (například kyselina linolová, palmitová či olejová), dále ceněné antioxidanty, vitamin E či kyselinu skořicovou – obě látky poskytují ochranu proti UV záření a přispívají k regeneraci buněk. Obsahuje také vitamin A, díky němuž pleť tvoří nezbytný kolagen. 

Jeho obliba spočívá ve všestrannosti: užívat ho mohou ženy, muži i děti. Je vhodné pro suchou i mastnou pleť, má zklidňující a regenerační účinky na kůži i vlasy. Velkou výhodou je i to, že se velmi snadno vstřebává.

Jak pomáhá bambucké máslo

Sice na první pohled vypadá jako bílá až žlutá nevzhledná hrouda tuku, už při prvním doteku se ale rozpouští a zanechává kůži hebkou, jemnou, vláčnou a kupodivu nemastnou. Pomáhá vyživit suchou a citlivou pleť stejně, jako pleť mastnou. Jaké další účinky má bambucké máslo?

Pomáhá vyhladit jizvičky po akné, aniž by ucpávalo póry. Výborně se hodí jako podklad pod make-up i při odličování. Jestliže vatové tampony namočíte ve vlažné vodě a na ně nanesete bambucké máslo, můžete jimi čistit i velmi citlivou pleť. Pokožku následně hydratuje a vyživí.

Bambucké máslo kůži zklidní, regeneruje a zjemní, proto se často používá v přípravcích po opalování, na popraskané rty, ruce i kůži na patách, vhodné je i při masážích. 

V neposlední řadě se dá z bambuckého másla připravit regenerační maska na vlasy. Jestliže máte suché, lámavé či nepoddajné vlasy, připravte jim zábal ze směsi kokosového a bambuckého másla. Hydratační a vyživující maska jim velmi prospěje a zpevní je. L=pe se rozčesávají a tvarují do účesu.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.